پیام رئیس جمهور آلمان به مناسبت نوروز

تصویر روز: فرانک والتر اشتاین‌مایر رئیس‌جمهور آلمان، به مناسبت فرارسیدن نوروز ۱۳۹۷ پیام تبریکی را منتشر کرد.

در بخشی از این پیام آمده است: میلیون‌ها انسان از فرهنگ‌های گوناگون در منطقه، نوروز را جشن می‌گیرند. نوروز نماد “روز تازه و نور تازه” و جشنی است رنگارنگ که “نشانه‌ بیداری و شکوفایی زندگی پس از ماه‌های تیره‌ی زمستان است.

به گفته‌ی اشتاین‌مایر در این ایام شادمانی و بیداری، منازعات سنتی کنار گذاشته می‌شوند و از بزرگسالان قدردانی می‌شود. به گزارش ایسنا وی تاکید کرده است: نوروز جشن دوستی و همبستگی است و با آن امیدی بزرگ پیوند خورده است، این امید که جوانه‌های تازه می‌توانند رشد کنند.

رئیس‌جمهوری آلمان افزوده است که چنین پیامی “در این زمانه‌ی ناامنی که در آن تقریبا هر روز خبرهایی از جنگ و ترور و نارواداری و نفرت ما را تکان می‌دهد، شهامت‌بخش است و در ما این اطمینان خاطر را برمی‌انگیزد که می‌توانیم مشترکا به هدف‌های بزرگ نزدیک‌تر شویم و به صلح در خاورمیانه دست یابیم”.

رئیس‌جمهور آلمان در ادامه پیام نوروز خود تاکید کرده است که نوروز این نقش را دارد که می‌تواند انسان‌های متفاوت را گردهم آورد و به گفت‌وگو برانگیزد.

او همچنین آرزو کرده که تعامل و احترام فراسوی مرزهای ملی، فرهنگی و دینی افزایش یابد.

نوروز ۹۶ هم رئیس‌جمهورآلمان با انتشار پیامی خطاب به رئیس‌ جمهور ایران فرا رسیدن نوروز را تبریک گفت.

It's only fair to share...Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone
  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    4 × سه =