ارتباط دریایی کیش با سایر کشورها توسعه می یابد

تصویر روز: وزیر راه و شهرسازی گفت: کشتی کروز امکان توسعه ارتباط جزیره کیش با دیگر کشورهای منطقه را دارد.

به گزارش ایرنا کیش، عباس آخوندی در حاشیه بازدید از طرحهای عمرانی، فرهنگی و بخش های مختلف کشتی مسافربری کروز با بیان اینکه در کیش اقدامات زیربنایی خوبی در بخش توسعه انجام شده است، افزود: بیشترین تردد به جزیره از راه هوایی است و اگر بتوانیم به غیر از هواپیما سیستم ترکیبی از دریا و جاده برای تردد داشته باشیم در منطقه جنوب خلیج فارس، عراق و کشورهای آسیای میانه نقطه قوتی ایجاد خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه کیش می تواند پل ارتباطی میان شمال، جنوب، شرق و غرب باشد گفت: کیش توانسته جذابیت های مناسبی برای ایرانیان و دیگر کشورها ایجاد کند که بیانگر هویت ایرانی و نشان از تمدن ایران شهری دارد.

وی افزود:‌ جزیره کیش همواره به عنوان پلی به شمال و جنوب ایفای نقش کرده است.

اخوندی افزوده شدن کشتی اقیانوس پیمای تفریحی مسافری کروز به ناوگان این جزیره را مایه خرسندی و گامی برای توسعه گردشگری دانست وافزود: این ظرفیت با ارتقاء امکانات جزیره کیش جذابیتی برای ایرانیان و دیگر کشورها است.

وی گفت : با اضافه شدن این ظرفیت جدید افراد می توانند با خودرو شخصی وارد کشتی شده و از سفرهای دریایی لذت ببرند .

تصفیه خانه ۱۰ هزار مترمکعبی، موج شکن شرقی، نیروگاه تولید برق و آب در جنوب جزیره ، مصلای بزرگ کیش ، پایانه درحال ساخت فرودگاه ، موزه خلیج فارس(نمایشگاه فرهنگ وهنرایرانی)ازطرح هایی بود که وزیر راه و شهرسازی از آنها بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، یک فروند کشتی کروز اقیانوس پیما با نام ‘سانی’مجهز به امکانات رفاهی و تفریحی چهارشنبه شب و برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی وارد آبهای جزیره کیش شد.

این کشتی هفت طبقه، دارای ۱۷۶ متر طول و ۲۳ متر عرض است و با ۱۳۰ کابین و ۴۱۷ تخت اقامتی، امکانات خوبی را برای گردشگران فراهم می کند.این کشتی ظرفیت جابه جایی همزمان ۲۰۰ خودرو به همراه سرنشین را داراست.

تردد در مسیر کیش به قشم و سایر بنادر از جمله بندرعباس از مسیرهای در نظر گرفته شده برای کشتی کروز است.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    هفت + 17 =