تعداد خبرنگاران بیمه شده ۳ برابر شد

تصویر روز: معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تعداد خبرنگاران بیمه شده مطبوعات از ۴ سال پیش تاکنون، به ۱۲ هزار نفر رسیده است که این رقم از رشد ۳ برابری بیمه شدگان خبر می‌دهد.

به گزارش تصویر روز حسین انتظامی در مصاحبه اختصاصی با  صدا و سیما افزود: سیاست‌های تشویقی وزارت ارشاد باعث شده است تا امنیت شغلی خبرنگاران افزایش پیدا کند و رسانه‌ها موظف شده اند تا خبرنگاران را بیمه کنند.

وی اضافه کرد: خبرنگاران تمام وقتی که تاکنون بیمه نشده اند نیز می‌توانند به اداره کل خبرنگاران در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد مراجعه کنند و با ارائه مستندات و تکمیل مدارک، به بیمه خود اقدام کنند.

معاون وزیر ارشاد گفت: خبرنگاران پاره وقت هم که با رسانه‌های مختلف همکاری دارند، اگر فعالیت حرفه‌ای و تخصصی داشته باشند می‌توانند با مراجعه به سایت سوابق خود را بگذارند و بعد از بررسی در کمیته‌ای تخصصی و حرفه‌ای به “صندوق هنر” معرفی شوند.

طبق ماده ۴۶ قانون مطبوعات، رسانه‌ها موظف هستند که خبرنگاران خود را بیمه کنند، اما به دلیل مشکلات اقتصادی که مطبوعات داشته اند، این موضوع همیشه با، اما و اگرهایی همراه بوده است تا اینکه چند سال قبل، بعد از توافق با سازمان تامین اجتماعی، خبرنگاران بیمه می‌شوند و رسانه‌ها برای پرداخت این بیمه، یارانه لازم را دریافت می‌کنند.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    13 − ده =