خزانه‌داری آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را به روز رسانی کرد

تصویر روز: وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را به روز رسانی کرد.

 وزارت خزانه‌داری آمریکا فهرستی از مقامات و شرکت‌های ایرانی را در فهرست تحریم‌ها قرار داد که تحریم شدن آنها به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران و همچنین در راستای اجرای قانون کاتسا اعلام شده است.

شرکت‌ها و افرادی که در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند پیش از این نیز در این فهرست قرار داشتند.

بر اساس قانون کاتسا، دارایی‌های این افراد و شرکت‌ها در آمریکا بلوکه شده، شرکت‌ها و افراد آمریکایی امکان معامله با آن‌ها را نداشته و این افراد امکان ورود به آمریکا را نخواهند داشت.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا به عنوان نهاد مسئول اجرای تحریم‌های اقتصادی و تجاری در راستای سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا اعلام کرد این تحریم‌ها را به منظور اجرایی کردن بند ۱۰۵ (ب) از «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» (کاتسا) انجام داده است.

بند ۱۰۵ کاتسا، رئیس‌جمهور آمریکا را ملزم می‌کند ظرف ۹۰ روز بعد از اجرایی شدن این قانون، اشخاص خارجی که مقام‌ها، مأموران یا وابستگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشخیص داده می‌شوند را هدف تحریم‌های مرتبط با «تروریسم» قرار دهد.

«مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» (کاتسا)، بعد از تصویب با اکثریت قاطع آرا در هر دو مجلس نمایندگان و سنای آمریکا با امضای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور در تاریخ چهارشنبه ۱۱ مرداد سال ۱۳۹۶ به قانون تبدیل شد.

به گزارش تسنیم،این قانون، خواستار اعمال تحریم‌ علیه ایران، کره شمالی و روسیه است.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    17 + سیزده =