تفاهم با ۲ شرکت برای واگذاری اینترنت خانگی

تصویر روز : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیحاتی درباره انحصار شرکت مخابرات برای واگذاری اینترنت خانگی ارائه کرد و از تفاهم قراردادی با ۲ شرکت دیگر در این زمینه خبر داد.
محمدجواد آذری جهرمی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام در توضیح سوالات مکرر کاربران نوشت: در مورد وجود انحصار برای شرکت مخابرات ایران در واگذاری اینترنت خانگی، همانگونه که قبلا عرض کرده بودم با توجه به مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات و لزوم اصلاح این رفتار، شرکت مخابرات ایران تاکنون با دو شرکت دیگر به تفاهمات قراردادی رسیده و با ابلاغ آن به استان های خود شرایط برای خرید سرویس از این شرکت ها فراهم شده؛ سازمان تنظیم مقررات موظف شده بر نحوه اجرای این مصوبه نظارت کند، در صورت وجود مشکل گزارش آن به سامانه ۱۹۵ در پیگیری موثر خواهد بود.

وی درباره تعرفه جدید مشترکین کم مصرف نیز گفت: در تعرفه جدید، مشترکین کم مصرف که پهنای باند بالا نیاز دارند، فاقد انتخاب مناسب هستند؛ برای رضایت این دسته از کاربران، پیشنهادهایی در حال بررسی است که تلاش میکنیم تا فروردین ماه به نتیجه نهایی برسد.

وزیر ارتباطات درباره کیفیت بازی های برخط نیز توضیح داد: در مورد بهبود کیفیت بازی های برخط، علاوه بر اینکه کیفیت این بازیها مورد پایش دائمی قرار گرفته تا شرایط نسبی فعلی تثبیت شود، تیمی مشغول به مذاکره و پیگیری هستند تا بهبود مناسبی حاصل شود.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: در تعرفه جدید، شرکت ها موظف هستند ابتدا از اینکه سرعت مورد تقاضای مشترک قابل واگذاری است اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به دائری اقدام کنند. دائری سرویس، بدون حصول اطمینان از سرعت تخلف است و سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر حسن اجرای مصوبه نظارت کند. به گزارش ایپنا، وی همچنین درباره نیم بها بودن استفاده از سایت های داخلی توضبح داد: فهرست سایت های داخلی که نیم بها محاسبه می‌شوند، در مصوبه آمده که تمامی سایت هایی که در درون کشور میزبانی می‌شوند باید نیم بها محاسبه شوند. بنابراین فهرست ۵۰۰ سایت سابق فاقد اعتبار برای محاسبه و شرکت های ارائه دهنده سرویس موظفند مصوبه را اجرا کنند.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سه × 2 =