صنعت بیمه با دولت ارتباط خوبی برقرار نکرده است

تصویر روز: معاون بانک، بیمه و شرکتهای دولتی وزارت اموراقتصادی و دارایی اعلام کرد: وجود کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی متشکل از مدیران و کارشناسان فنی شرکتهای بیمه نشان می دهد سندیکای بیمه ساختاری قوی دارد و می تواند پیشنهادات خوبی برای پیشرفت صنعت بیمه کشور داشته باشد.

به گزارش سندیکای بیمه گران ایران، دکتر امیر باقری در نشست شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران و در جمع مدیران عامل شرکت های بیمه کشور با اشاره به لزوم ارتباط بیشتر صنعت بیمه با دولت در زمان تدوین برنامه های توسعه اقتصادی و فصل بودجه ریزی ، گفت: وجود کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی متشکل از مدیران و کارشناسان فنی شرکتهای بیمه نشان می دهد سندیکای بیمه ساختاری قوی دارد و می تواند پیشنهادات خوبی برای پیشرفت صنعت بیمه کشور داشته باشد.
معاون بانک، بیمه و شرکتهای دولتی وزارت اموراقتصادی و دارایی با اشاره به سوابق خود در سازمان برنامه و بودجه و حضورش در تدوین سه دوره قانون برنامه توسعه کشور افزود: متاسفانه صنعت بیمه در زمان نگارش برنامه های توسعه و یا تدوین لایحه بودجه سالانه حضور قوی ندارد، درحالیکه بانک ها نظرات خود را مطرح می کنند ولی وقتی به فصل بیمه کشور می رسیم مسایل قابل توجهی مطرح نیست.
باقری با بیان اینکه هنوز صنعت بیمه با دولت ارتباط خوبی برقرار نکرده است، تصریح کرد: بیمه بخشی است که باری بر دوش دولت نبوده و شاید از آن ناشی می شود که می تواند مشکلات خود را درون صنعت حل کند. اما بنظرم باید راهکارهای تقویت ارتباط دولت و صنعت بیمه بررسی شود و تعامل بیشتری صورت گیرد.
وی از مدیران عامل شرکت های بیمه خواست که موضوعات مطرح شده در این جلسه را در قالب برنامه به دولت و معاونت بیمه وزارت اموراقتصادی و دارایی ارایه دهند و گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور باید حل مشکلات را جدی تر پیگیری کرد و برنامه آینده حرکت صنعت بیمه را مشخص نمود.
معاون وزیر اقتصاد گفت: البته در مسیر توسعه صنعت بیمه باید از ظرفیت استارتاپ ها و جوانان استفاده شود و ما به عنوان وزارتخانه مشتاق همکاری و کمک هستیم ولی شرکت های بیمه توجه داشته باشند باید دلیل محکمی درباره برنامه ای که برای آینده ارایه می دهند نیز وجود داشته باشد.
باقری تاکید کرد که باید مشخص شود که در آینده، صنعت بیمه می خواهد چه کارهایی انجام دهد، و افزود: باید شرکت های بیمه برنامه های خود را برای آینده و در شرایط بحران اقتصادی کشور و راه حلهای خروج از آن را اعلام کنند.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سه × دو =