اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در مناطق آزاد

تصویر روز: بر اساس ابلاغیه رئیس‌جمهور در خصوص منع به‌کارگیری بازنشستگان، کارکنان و اعضای هیئت مدیره مناطق آزاد تجاری نیز مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شده‌اند.

به گزارش تسنیم، رئیس‌جمهور اصلاح قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را در تاریخ ۲۷ شهریور برای اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ کرده که طبق این قانون بازنشستگان از تاریخ ابلاغ آن، دو ماه یعنی تا ۲۷ آبان برای ترک پُست فرصت دارند.

در خصوص اجرای این قانون تا کنون مباحث مختلفی در خصوص تغییر استانداران و شهرداران مطرح شده است اما نکته قابل توجه این است که این قانون به تمام دستگاههای اجرایی ابلاغ شده و باید بدون استثنا به‌اجرا در بیاید، به‌عنوان مثال سؤالی که مطرح شده این است که؛ آیا دامنه شمول این قانون به مناطق آزاد تجاری نیز تسری پیدا می‌کند یا خیر؟ بر اساس نص صریح ابلاغیه رئیس جمهور و با توجه به اصلاح قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان کارکنان و اعضای هیئت مدیره مناطق آزاد تجاری نیز مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شده‌اند. بر همین اساس لازم است سازمان مناطق آزاد تعداد بازنشستگان شاغل در این سازمان را اعلام کند و گزارش برکناری این افراد را منتشر کند.

به گزارش تسنیم، قاضی‌زاده هاشمی عضو فراکسیون جوانان مجلس با تأکید بر اینکه “طبق گزارش‌هایی که به دست ما رسیده، برخی بازنشستگان به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تمکین نمی‌کنند و به‌دنبال پیدا کردن راه‌هایی برای دور زدن قانون هستند”، گفت: در هر شرایطی، تمامی دستگاه‌های نظارتی عزم جدی برای اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان دارند و هیچ مانعی نمی‌تواند جلوی اجرای آن را بگیرد.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    2 + هجده =