قیمت جهانی طلا افزایش یافت

تصویر روز: قیمت طلا در آستانه انتخابات میان دوره کنگره و به عنوان سپری در برابر ریسک درصورت ایجاد بی‌ثباتی در بازارهای مالی، به ۱۲۳۳٫۷۸ دلار در هر اونس افزایش یافت.

قیمت طلا در معاملات امروز در آستانه انتخابات میان دوره کنگره افزایش یافت. نزدیک شدن به انتخابات تمایل برای خرید طلا را به عنوان سپری در برابر ریسک درصورت ایجاد بی‌ثباتی در بازارهای مالی بالا می برد.  به گزارش فارس به نقل از رویترز، هر اونس طلا با ۲٫۲۹ دلار افزایش ۱۲۳۳٫۷۸ دلار فروخته شد.

هاریش وی، تحلیلگر بازار گفت: «سرمایه‌گذاران در انتظار شفافیت بیشتر در مورد انتخابات هستند. آنها احتمالا صبر می‌کنند تا بفهمند دلار چگونه حرکت خواهد کرد و بازارها آمریکا چگونه تاثیر خواهد گرفت.»

نظرسنجی‌ها از پیروزی حزب دموکرات و به دست گرفتن مجلس نمایندگان پس از دو سال خبر می‌دهد و حزب جمهوری خواه دونالد ترامپ احتمالا در سنا باقی می‌مانند.

به گفته تحلیلگران، همچنین تاجران طلا در انتظار نشست فدرال رزرو در اواخر این هفته برای مشخص شدن سیاست پولی آمریکا هستند.

کونال شاه، تحلیلگر بازار در بمبئی گفت: «انتظار می‌رود که فدرال رزرو یک افزایش نرخ بهره دیگر انجام دهد… اما هرآنچه نرخ بهره می‌خواهد بر قیمت طلا وارد کند قبلا وارد کرده است.»

در عین حال، ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان، ۰٫۲۳ درصد کاهش یافته و به ۷۵۷٫۲۹ تن رسیده است.

  • یک دیدگاه در “قیمت جهانی طلا افزایش یافت

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    3 × 5 =