این ایرلاین ها بیشترین تاخیر را دارند + اسامی

تصویر روز: طبق آمارهای عملکرد خطوط هوائی کشور در آبان ماه حدود نیمی از پروازهای داخلی با تاخیر انجام شده است.

طبق گزارش عملکرد خطوط هوائی کشور در پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد و آمارهای سامانه شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور در آبان ماه سال جاری بیش از ۵ هزار و ۲۰۰۰ پروازانجام شده، که نیمی از آنها با تاخیر مواجه شده است.

بیشترین پروازها در ماه توسط شرکت های آسمان با ۷۹۵،ماهان با۶۴۳،آتا ایر با ۵۶۵ و ایران ایر با ۵۲۵ پرواز صورت گرفته و  از مجموع پروازهای هواپیمایی آسمان ۵۷ درصد با تاخیرانجام شده و پروازهای آتا و  ایران ایر نیز به ترتیب ۵۳ و ۵۵ درصد تاخیر داشته است.

از ۱۴ شرکت هواپیمایی ،پس ازایرلاین های مذکور،زاگرس۴۰۸ ، کاسپین ۳۹۸، کیش ایر ۳۸۱، تابان ۳۱۹، ایرتور ۲۶۴، معراج ۱۴۶، پویا ایر ۴۲و اترک ایر با ۲۶ پرواز در ماه آبان بیشترین پروازهای داخلی را  داشته اند.

براساس این گزارش هواپیمایی ماهان از ۶۴۳ پرواز ۴۰۱ پرواز (۶۲ درصد) و قشم ایر از مجموع ۴۴۸ پرواز ۲۵۸ پرواز (۵۸ درصد) بیشترین پروازهای به موقع را داشته اند.

در لیست عملکرد خطوط هوایی کشور،شرکت های هواپیمایی پویا ایر با ۴۲ و اترک ایر با ۲۶ پرواز در میان تمامی ایرلاین های کشور کمترین حجم تاخیری را دارند ، البته این دو شرکت هواپیمایی در ماه آبان در مجموع ۶۸ پرواز انجام داده اند.

از مجموع پروازهای ایرلاین ها از فرودگاه مهرآباد ۲ هزار و ۵۵۳ پرواز با تاخیر مواجه بوده که بیش از ۵۰ درصد پروازهاست و این آمار نشان دهنده آن است که همچنان مهمترین مشکل خطوط هوایی کشور تاخیر در پروازهاست. به گزارش باشگاه خبرنگاران با توجه به اقبال عمومی از استفاده از خطوط هوایی برای مسافرت ها و حمل و نقل مسافری به نظر می رسد ادامه روند تاخیرها موجب نارضایتی خواهد شد.

تاخیر همچنان معضل اصلی پروازهای داخلی
It's only fair to share...Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone
  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    2 × 3 =