ادامه بارش برف و باران در ۱۸ استان

تصویر روز: سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای از بارش باران، برف و وزش باد شدید در ۱۸ استان کشور طی سه روز آینده خبر داد.

سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای از شدت بارش‌ها در روزهای آتی خبرداد که متن این اخطاریه به‌شرح ذیل است:

شنبه ۲۸ بهمن ماه ۹۷: بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین بارش برف در ارتفاعات و لغزندگی جاده‌های کوهستانی در کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و بارش برف و باران در جنوب و غرب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، جنوب اردبیل، دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و وزش باد شدید در خوزستان با احتمال خیزش گرد و خاک.

یکشنبه ۲۹ بهمن ماه: بارش باران و برف و وزش باد همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها و لغزندگی جاده‌های کوهستانی همراه با کولاک برف در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه و بارش باران و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها و بارش برف در مناطق کوهستانی و لغزندگی جاده‌های کوهستانی در استان‌های لرستان، همدان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان و بارش برف همراه لغزندگی جاده‌های کوهستانی در ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران.

همچنین وزش باد شدید جنوبی و خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی در خوزستان و بوشهر که احتمال اختلال در حمل‌ونقل به‌خصوص در نشست و برخاست هواپیما در فرودگاههای استان خوزستان و بوشهر وجود دارد.

دوشنبه ۳۰ بهمن ماه: بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها و بارش برف در مناطق کوهستانی و لغزندگی جاده‌های کوهستانی در جنوب ایلام، شمال خوزستان، جنوب لرستان و استان گلستان. بارش باران و برف در استانهای خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی.

در این روز وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در جنوب، جنوب‌ شرق و شرق کشور رخ خواهد داد که موجب کاهش دید افقی و کیفیت هوا در برخی نقاط به‌ویژه استان‌های کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان خواهد شد.

همچنین وزش باد جنوب شرقی از بعدازظهر روز شنبه و طی روز یکشنبه موجب مواج شدن سواحل خلیج فارس در استان‌های خوزستان و بوشهر خواهد شد. به گزارش تسنیم ، بر این اساس لازم است برای تردد شناورهای سبک در این نواحی محدودیت لازم در نظر گرفته شود.

با توجه به پیش‌بینی وضع هوا، انجام اقدامات زیر توصیه می‌شود:

ــ تجهیز به وسایل گرمایش و زمستانی به‌خصوص زنجیر چرخ برای عبور از مناطق با احتمال بارش برف یا کولاک برف.

ــ با توجه به تشدید بارش در برخی نقاط یادشده احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیلها وجود دارد، بنابراین به‌کارگیری نکات ایمنی و عدم توقف در مسیر سیلاب توصیه می‌شود.

ــ هشدارهای هواشناسی با جزئیات بیشتر در مورد هر یک از استانها از مراکز پیش‌بینی استان قابل دسترسی است.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    2 × سه =