باران و برف شدید در ۱۳ استان

تصویر روز: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور گفت: شدت بارش‌ها در ساعات برای نوار غربی کشور، دامنه‌های البرز و مرکز کشور پیش‌بینی می‌شود و شدت بارش‌ها در ۱۳ استان کشور بیش از سایر نقاط خواهد بود.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود امروز نیز در بخش‌های نیمه غربی، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌های مرکزی کشور فعال است.

وی ادامه داد: طی ساعت‌های‌ آتی بارش‌ها در شمال غرب و ارتفاعات البرز به صورت برف پیش‌بینی می‌شود و در سایر نقاط نیز بارش‌های به صورت باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: وزش باد و ایجاد گردوخاک در مناطق جنوب غربی کشور نیز تا اواخر وقت امروز ادامه دارد و با ورود سامانه بارشی به این بخش از کشور، شاهد کاهش گردوخاک خواهیم بود.

وظیفه اظهار کرد: امروز و در ساعت‌های آتی نیز شدت بارش‌ها در استان‌های کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان‌ها، اردبیل، زنجان و همدان پیش‌بینی می‌شود. به گزارش تسنیم ،وی افزود: طی روز دوشنبه شاهد کاهش ناپایداری‌ها در نیمه غربی و گسترش بارش‌ها در شمال شرق و شرق کشور خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روز دوشنبه وزش باد شدید و احتمال گردوخاک در جنوب شرق شرق کشور رخ می‌دهد.

به گفته وظیفه،‌ بارش‌ها در روز سه‌شنبه برای نواحی شمال شرق اعم از خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود. وی افزود: از اواخر وقت روز سه‌شنبه این سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود و جوی نسبتاً آرام غالب نقاط را در برمی‌گیرد.

مدیرکل پیش‌بینی وهشدار سازمان هواشناسی کشور، اردبیل با صفر درجه را سردترین و بندرعباس با ۳۱ درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به ۱۰ درجه بالای صفر رسید.

وظیفه تصریح کرد: بارش باران و وزش باد در طی ساعات آتی تهران را فرامی‌گیرد و احتمال بارش برف در نقاط سردسیر استان وجود دارد.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دوازده + 1 =