طرح بیمه نامه زلزله در کرمان رونمایی شد

تصویر روز : پوشش بیمه ای زلزله در کرمان با حضور مدیرعامل بیمه ایران و جمعی از مسئولان در کرمان رونمایی شد.
به گزارش ایرنا، مدیرکل بیمه ایران استان کرمان روز شنبه در حاشیه نشست بیمه ساختمان های استان کرمان در برابر زلزله و رونمایی از طرح بیمه نامه زلزله با حضور مدیرعامل بیمه ایران گفت: بیمه زلزله بر اساس درجه بندی شهرها و مناطق اجرا می شود.
حسن عماد اظهار کرد: شهرهای مختلف برای تامین بیمه نامه زلزله به پنج بخش تقسیم می شوند و برای بیمه زلزله باید نرخ های مختلفی پرداخت کنند.
وی ادامه داد: این در حالی است که شب گذشته توافق شد به ازای بیمه زلزله با پرداخت ۱۰ هزار تومان سالانه، ۳۰ میلیون تومان پوشش داده شود که بسیار کمتر از میزان واقعی پرداخت است.
وی تاکید کرد: می توان هزینه اسکان موقت را نیز همراه با بیمه نامه زلزله پرداخت کرد تا در زمان وقوع زلزله و بروز مشکل برای ساختمان از این مهم نیز استفاده شود.
این مسئول با بیان اینکه بیمه ایران سالانه در استان کرمان ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت می کند گفت: این خسارت به عنوان حق بیمه از مردم دریافت می شود.
وی اظهار کرد: آمادگی این امر وجود دارد که تمام ابنیه و ساختمان های موجود در استان کرمان تحت پوشش بیمه قرار گیرد تا کرامت مردم که بزرگترین ارزش است در زمان وارد آمدن خسارات حفظ شود.
کرمان به عنوان استانی زلزله خیز در سال جاری بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ زمین لرزه را شاهد بوده است.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سیزده − پنج =