بازدید ناطق نوری از مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو

تصویر روز: حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به دعوت شرکت معدنی و صنعتی چادرملوصبح امروز دو شنبه از مجتمع های صنعتی و معدنی چادرملو در شهرستان اردکان یزد بازدید کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از ورود به مجتمع صنعتی چادرملو از کارخانه فولاد و احیاء ، کارخانه گندله سازی و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی بازدید و در جریان فعالیتها و روند توسعه شرکت قرار گرفت .
وی در این دیدار با تشکر از مجموعه کارآفرینان، مدیران و کارگران این مجموعه گفت: تاسیس این مجتمع باعث اشتغال فراوان در منطقه شده و امیدواریم با توسعه این طرح‌ها، بخشی از مشکلات کشور در حوزه اشتغال‌زایی رفع شود.
وی با اشاره به موضوع آب به عنوان یکی از مهمترین مسائل استان یزد، خاطرنشان کرد: مدیران باید با تکنولوژی‌های پیشرفته برای کاهش مصرف آب و نیز استفاده از پساب فاضلاب شهری برنامه ریزی لازم را انجام دهند و مردم نیز می بایست در مصرف آب صرفه جویی کنند.
حجت الاسلام ناطق نوری همچنین از ایجاد و توسعه این مجموعه بزرگ اقتصادی در استان یزد در شرایط سخت تحریم تقدیر کرد
در این بازدید استاندار یزد، نماینده ، امام جمعه و فرماندار شهرستان اردکان و مدیر عامل چادرملو وی را همراهی می کردند .
گفتنی است در مجتمع صنعتی چادرملو واحدهای گندله سازی با ظرفیت تولید ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن ، کارخانه فولاد چادرملو با ظرفیت ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تن ، واحد در حال اتمام مراحل ساخت احیای مستقیم، با ظرفیت ۱ میلیون ۵۵۰ هزار تن کارخانه آهن اسفنجی غدیر ایرانیان با ظرفیت ۸۰۰ هزارتن و واحدهای ۸۰۰ هزارتنی و آهن اسفنجی و ۸۰۰ هزار تنی شمش فولاد ارفع مستقر هستند و در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰ نیروی کار در این مجتمع مشغول بکار می باشند .
بر اساس همین گزارش حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری عصر دیروز بمنظور بازدید از مجتمع معدنی چادرملو عازم این مجتمع در ۱۸۰ کیلومتری یزد شد .
مجتمع معدنی چادرملو نیز سالانه با تولید ۱۰ و نیم میلیون تن کنسانتره سنگ آهن یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی کشور است که علاوه بر تامین مواد اولیه تولید فولاد واحدهای تحت پوشش خود، سالانه بالغ بر ۶ میلیون تن کنسانتره تحویل کارخانه های فولاد مبارکه و خوزستان می دهد .

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *