درخواست یک فعال صنفی برای لغو مالیات ارزش افزوده

تصویر روز: عباس شوکتی، فعال صنف مشاوران املاک با ارسال نامه به نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار معافیت این صنف از مالیات بر ارزش افزوده شد.
در بخشی از این نامه آمده است: مستحضرید کسب و کار اصناف بویژه املاکی ها در رکود است و بیشتر همکاران یا کسب و کار را رها کرده یا در شرف تعطیلی آن هستند. لذا استدعا دارد تا وضع وخیم تر نشده مارا کمک و یاری نمایید.
بخش اعظم مشکلات ما مربوط به ارزش افزوده ای است . این مالیات کمر اصناف را شکسته و کسب و کار ما را با رکود و تعطیلی بیشتر تهدید می‌کند.
در ادامه این نامه میخوانیم: متأسفانه سازمان امور مالیاتی بدون توجه به بند ۸ ماده ۱۲ که امور غیر منقول و خدماتی ارزش افزوده به آنها تعلق نمی گیرد، قانون را در جهت منافع خود و شهرداری ها تعبیر و تفسیر می نمایند.

در پایان این نامه آمده است: ما نسبت به «مالیات بر درآمد» اعتراضی نداشته و آن را وظیفه شرعی و قانونی خود می دانیم اما همچنان که اشاره شد با وجود اینکه مالیاتی به اسم ارزش افزوده به ما تعلق نمی گیرد، از ما مطالبه نموده و وصول می نمایند .استدعا دارد نسبت به این امر خطیر که زندگی و سرنوشت تک تک ما به آن وابسته است با سعه صدر عنایت داشته و به آن توجه نمایید.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    4 × سه =