دستگیری یک عضو گروهک داعش در اندیشه

تصویر روز:با هوشمندی سربازان گمنام امام زمان (عج) یکی از عناصر گروهک تروریستی _ تکفیری داعش در منطقه اندیشه شهرستان شهریار دستگیر شد.
به گزارش تصویر روز به نقل از صداوسیما، سرهنگ امین یامینی در حاشیه نشست خبری هفته دفاع مقدس که در مجموعه سپاه ناحیه شهریار برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ضرورت تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، از دستگیری یکی از عناصر شاخه “اجناد الشام” داعش در منطقه اندیشه خبر داد.
وی در تشریح جزئیات این دستگیری، گفت: فرد مذکور در مسیر ارتباطی که وارد ایران شده بود، شب را در دولت آباد شهر ری اسکان می‌یابد.
سرهنگ یامینی گفت: با هوشمندی سربازان گمنام امام زمان(عج) با تلفن همراه وی ارتباط برقرار میشود و ماموران خدوم امنیتی و اطلاعاتی در قالب و پوشش نیروهای مرتبط با داعش، با وی در منطقه اندیشه شهرستان شهریار قرار ملاقاتی می گذارند.
فرمانده سپاه شهرستان شهریار افزود: سپس با تدابیر هوشمندانه، تمهیدات لازم در محل ملاقات اندیشیده و بعد از حضور وی، این فرد دستگیری و بازداشت می‌شود.
وی افزود: این عضو شاخه اجناد الشام داعش، تاکنون اعترافات قابل توجهی داشته و در صدد بوده ۳۰۰ تروریست را جهت عملیات مذبوحانه انتحاری در ایام سوگواری محرم سازماندهی کند.
سرهنگ یامینی در ادامه با اشاره به تجهیز این داعشی به تلفن ماهواره‌ای عنوان کرد: اطلاعات بسیار مهمی از گوشی وی استخراج شده و در حال حاضر نیز سربازان گمنام سازمان اطلاعات سپاه در حال بازجویی از این عنصر تکفیری هستند.
فرمانده سپاه ناحیه شهریار گفت: دستگاه امنیتی و اطلاعاتی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اشراف دقیقی به تحرکات این جریان‌ها و گروهک‌های تروریستی دارند و از بدو ورود به خاک ایران تمامی اقدامات و تحرکات آنها را رصد و کنترل می کنند و در برخی مواقع به صلاحدید دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی، عملیات دستگیری با تاخیر انجام می‌شود تا فرآیند شناساییِ سرشاخه‌ها و مرتبطین با این افراد و گروه‌ها تکمیل شود.
وی در خاتمه یادآور شد: تردیدی در حمایت جهان استکبار از گروه‌ها و جریان‌های‌تروریستی‌همچون داعش وجود ندارد و اساسا هدف اصلی از شکل‌گیری چنین تشکیلاتی ایجاد هزینه و تحمیل خسارت و سلب امنیت ایران اسلامی بوده که علیرغم سرمایه‌گذاری سنگین جریان استکبار و رژیم منحوس صهیونیستی، با اتکای به فرهنگ شهادت و الگوبرداریِ رزمندگان سوری و عراقی از مقاومت ۸ ساله ایران در دفاع مقدس و همچنین کلام نافذ مرجعیت شیعه در بسیج مردمی و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و دلاورمردی های مدافعان حرم، داعش در آستانه فروپاشی قرار دارد.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نه + 2 =