تعزیرات: اتحادیه حق تعیین قیمت مرغ را ندارد

تصویر روز: معاون حقوقی و ارجاع اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران: اتحادیه، حق تعیین قیمت مرغ را ندارد؛تنها می تواند در خصوص سود قانونی فروش مرغ ورود کند.

بهمن حسن بیگی هنگام برگزاری گشت تعزیرات در مراکز عمده و خرده فروشی مرغ در مصاحبه با صدا و سیما ، افزود : ما در این خصوص تذکرات لازم را به اتحادیه ها داده و اعلام کرده ایم اعلام قیمت نکنند چون موجب تشویش اذهان عمومی و برهم زدن بازار می شود و قیمت از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام خواهد شد.
وی گفت : هم اکنون مرغ تنظیم بازار که در همه میادین شهر تهران عرضه می شود به قیمت هر کیلو ۶۹۵۰ تومان و قیمت عمده گوشت مرغ هم در مراکز عمده فروشی حدود ۷۳۰۰ تومان است که در مراکز خرده فروشی حداکثر باید ۸ هزار تومان به دست مصرف کننده برسد .
رئیس مرکز گشت های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران درباره سایتی با عنوان سایت بازار مرغ ایران هم که مبادرت به قیمت گذاری مرغ می کند گفت : این سایت غیرمجاز و غیرقانونی است و ما در حال بررسی این موضوع برای برخورد قانونی هستیم .
وی اضافه کرد : همه مراکز عرضه مرغ چه عمده فروشی و چه خرده فروشی موظف به دادن فاکتور هستند و هم اکنون قیمت مرغ زنده حدود کیلویی ۵ هزار و ۷۰۰ تومان است که با توجه به درصد سود و کرایه حمل در مراکز عمده فروشی باید مرغ هر کیلو حدود ۷ هزار و ۳۰۰ تومان به مغازه داران و خرده فروشان مرغ فروخته شود.

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *