جهانگیری: دشمنان می خواهند فضای کشور را ناامن جلوه دهند

تصویر روز: معاون اول رئیس جمهور در مراسم راه اندازی کارخانه آهن اسفنجی نی ریز گفت: تکنولوژی و ساخت کارخانه آهن اسفنجی در اختیار ما است.

به گزارش تصویر روز اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح فاز نخست فولاد غدیر نی ریز، گفت: امروز دو واحد مهم تولیدی (کارخانه آهن اسفنجی فولاد نی ریز و رینگ اسپرت نور) در شهرستان نی ریز به بهره برداری رسید و باید به همه کسانی که این کار‌های بزرگ و ماندگار را برای کشور انجام می‌دهند خسته نباشید گفت.

وی افزود: تکنولوژی تولید آهن اسفنجی تنها در اختیار آمریکا و چند کارخانه اروپایی بود، اما مهندسان ما توانستند دستیابی به روش احیای مستقیم با تکنولوژی “پرد” ایجاد کنند. برند این نوع تکنولوژی توسط مهندسان ما نقطه ارزشمندی است و مصداق همان شعار ما می توانیم در عمل است زیرا هم ما می توانیم کارخانه فولاد بسازیم و هم تکنولوژی این کارخانه را داریم.

توانایی جذب یکصد میلیارد دلار سرمایه خارجی

جهانگیری تصریح کرد: بگذارید کارآفرینان کار کنند، بگذارید فضای امن برای سرمایه گذاری ایجاد شود، دشمنان می خواهند فضای کشور را ناامن جلوه دهند شما این کار را نکنید آن وقت خواهید دید که میلیاردها دلار سرمایه خارجی به ایران سرازیر خواهد شد. این ذات و ظرفیت ایران است که می تواند سالانه صد میلیارد دلار درآمد جذب کند.

معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روند افزایش شاخص های بورس به عدد یکصد هزار گفت: بورس ایران متقاضی عرضه سهام است و معنای این اعداد و ارقام آن است که ملت ایران می روند که پول خود را در بورس قرار دهند. اکنون نوبت عرضه سهام توسط شرکت های صاحبان سهام است و همانطور که رییس جمهور دستور دادند نهادهایی نظیر صندوق بازنشستگی باید سهام خود را در بورس عرضه کنند و این خدمت به کشور است.

جهانگیری با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب برای عرضه سهام شرکت های غیرمرتبط با واحدهای نظامی در بورس،‌گفت: اگر اینگونه شود بخش خصوصی احساس می کند که با رقیبی مشابه خود رقابت دارد ما نباید رقیب بخش خصوصی شویم اگر بخش خصوصی با من جهانگیری رقابت کند این رقابت درست نیست زیرا حاکمیت نمی تواند هم نقش داور را داشته باشد و هم نقش بازیکن.

معاون اول رییس جمهور گفت: حاکمیت باید دستورالعمل تهیه کرده و سیاست گذار باشد و تنها نقش داور را ایفا کند.وی در خاتمه با اشاره به جایگاه و فرهنگ مردم نی ریز گفت: این منطقه با توجه به امکانات و ظرفیت ها قادر است توسعه متوازنی داشته باشد.

It's only fair to share...Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone
  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    شش + 11 =