رونمایی اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی

تصویر روز : اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی و بازدید از اماکن تاریخی پایتخت، از سوی شهرداری منطقه ۱۱ طراحی و روز جمعه ۲۹ دی همزمان با روز هوای پاک با حضور مدیران شهری رونمایی خواهدشد.

به گزارش تصویر روز  به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ با بیان این که بخشی از حصار ناصری، طهران قدیم و بسیاری از آثار و ابنیه تاریخی شهر تهران که بیانگر هویت، معماری، هنر و تاریخ پایتخت ایران است؛ در محدوده منطقه ۱۱ قرار گرفته؛ گفت: توجه به حوزه گردشگری، حفظ میراث فرهنگی و نیز بستر سازی برای رونق این مهم در اولویت برنامه های شهرداری منطقه ۱۱ است.

آبادیان افزود: در همین راستا برای اولین بار در شهر تهران مسیر گردشگری در بافت تاریخی با دوچرخه طراحی شده است که همزمان با ۲۹ دی و روز هوای پاک توسط جمعی از مدیران شهری رونمایی خواهد شد.

به گفته آبادیان پیش از این ۴ مسیر گردشگری در منطقه ۱۱ طراحی شده بود؛ اما این نخستین بار است که در شهر تهران گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی تعریف می شود .

وی خاطر نشان کرد : طی ماه های آینده در این محدوده تورهای گردشگری برگزار خواهیم کرد و تلاش ما این است که امسال با بهبود خدمات، تورهای گردشگری را با مزیّت بیشتری نسبت به سال های قبل برگزار کنیم و شرایط بازدید شهروندان از مکان های تاریخی را تسهیل بخشیم.

بر اساس این گزارش اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی شهر تهران شامل بازدید از میدان تاریخی حسن آباد، موزه ثبت احوال، خانه و موزه مقدم، خانه پروفسور عدل، موزه قرآن کریم، میدان حر و خانه تیمور تاش (موزه جنگ ) می شود.

 • یک دیدگاه در “رونمایی اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی

  • ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ در۱۵:۱۵
   پیوندیکتا

   دروم یکی از زیبا ترین شهر های بندری ترکیه به شمار می رود که سالانه گردشگران زیادی ان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند.
   به طور کلی ترکیه که از بالکان تا مرز های ایران ، سوریه و عراق کشیده شده است به عنوان پلی میان آسیا و اروپا محسوب می شود.

   پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سه × یک =