صرفه‌جویی یک میلیارد دلاری در گازرسانی به نیروگاه‌ها

تصویر روز: مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز: با وارد مدار شدن فاز‌های جدید پارس جنوبی از ابتدای امسال، افزون بر افزایش خیره کننده حجم گازرسانی به نیروگاه‌ها، صرفه‌جویی یک میلیارد دلاری را به همراه داشته است.

به گزارش شانا؛ سعید مومنی، درباره تاثیر راه‌اندازی آخرین فاز‌های پارس جنوبی در توسعه گازرسانی به نیروگاه‌های کشور، گفت: فاز‌های جدید پارس جنوبی که فروردین ماه امسال به بهره‌برداری رسید، تاثیر زیادی در توسعه گازرسانی به بخش‌های مختلف کشور از خانگی تا صنایع و نیروگاه‌ها داشت.
وی افزود: میانگین تحویل روزانه گاز به نیروگاه‌ها در ۹ ماه پارسال (پایان آذر)، ۱۸۹ میلیون مترمکعب بود، در حالی که امسال در همین مدت به طور میانگین روزانه ۲۰۰ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌ها تحویل شد که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال، چهار میلیارد مترمکعب افزایش نشان می‌دهد.
مومنی با بیان این‌که چهار میلیارد مترمکعب افزایش برابر ۵،۵ درصد رشد است، ادامه داد: از آنجا که استفاده از گاز به جای سوخت مایع در نیروگاه‌ها، صرفه اقتصادی فراوانی دارد در این افزایش سوخت‌رسانی گاز نیز حداقل یک میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی داشتیم.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز تصریح کرد: ۲۰۰ میلیون مترمکعب گاز میانگین تحویل روزانه به نیروگاه‌هاست، اما این رقم خارج از میانگین، در برخی روز‌ها ۲۷۰ میلیون مترمکعب گاز بوده است.

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    3 + 9 =