تشکیل قرارگاه حمایت از کالای ایرانی در سازمان بسیج اصناف

تصویر روز: مسؤول سازمان بسیج اصناف از تشکیل قرارگاه حمایت از کالای ایرانی در سازمان بسیج خبر داد و گفت: خرید کالای ایرانی تنها راه نجات اقتصاد کشور است.
غلامرضا حسن‌پور در حاشیه نشست هم‌اندیشی هیأت‌های اندیشه‌ورز استان تهران به میزبانی دماوند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به نام‌گذاری سال جدید به عنوان حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری، قرارگاهی به عنوان حمایت از کالای ایرانی در حال راه‌اندازی است که دبیری آن بر عهده بسیج اصناف قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: این کارگروه در تمام استان‌ها و شهرستان‌ها ایجاد خواهد شد تا شعار سال را با همه اقشار بسیج و کمک دولت و مجلس به سرانجام برسانیم.

مسؤول سازمان بسیج اصناف بیان کرد: درصدد هستیم که گام‌های بلندی برای حمایت از کالای ایرانی برداریم؛ در دو ماه ابتدای سال کارهای مختلفی انجام شده و همه اتاق‌های اصناف در جریان این موضوع هستند.

حسن‌پور تصریح کرد: یکی از کارها، شناسایی موانع تولید است، همچنین خلأهای موجود از طریق مجلس با حمایت دولت پیگیری خواهد شد؛ جلوگیری از قاچاق کالا در اولویت نخست قرارگاه است تا این معضل را به حداقل و صفر برساند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث کمک به تولید و رفع موانع آن کارهای بسیاری انجام شده که فرهنگ‌سازی از جمله آنهاست؛ باید همه مردم به خصوص خانواده‌ها به این نتیجه برسند که خرید کالای ایرانی تنها راه نجات اقتصاد کشور است.

مسؤول سازمان بسیج اصناف با بیان اینکه قرارگاه حمایت از کالای ایرانی عملیاتی شده است، گفت: در ۴۰۰ اتاق اصناف و ۵ هزار اتحادیه صنفی، پایگاه بسیج وجود دارد که بسیج به عنوان دبیر این قرارگاه هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهد. به گزارش فارس ، حسن‌پور در پایان با بیان اینکه شعار ما در این قرارگاه حمایت و نظارت است، متذکر شد: تصدی‌گری را قبول نداریم، چراکه خود اصناف و فعالان اقتصادی باید دراین زمینه اقدام کنند، ما سعی می‌کنیم که تسهیل‌گری را در اولویت قرار دهیم.

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *