هوای تهران پس از۴روز سالم شد

تصویر روز: معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با توجه به وزش باد و کاهش محسوس غلظت آلاینده های جوی طی ۲۴ ساعت گذشته و پس از ۴ روز شرایط ناسالم ، با شاخص ۶۶ در شرایط سالم قرار گرفت.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

محمد رستگاری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برهمین اساس میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ صبح امروز به عنوان شاخص آلودگی با ۷۶ عدد کاهش نسبت به مدت مشابه قبل از آن، و عدد ۶۶ در شرایط سالم قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: همچنین در این مدت میزان غلظت آلاینده های منوکسید کربن از ۳۳ به ۲۲ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۸۵ به ۴۲ کاهش یافته است.

رستگاری تصریح کرد: ایستگاه شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۱۰۴ و ایستگاه های شهرری و فرمانداری شهرری (هر دو در منطقه ۲۰) به ترتیب با شاخص ۹۵ و ۸۹ آلوده ترین مناطق جوی تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های اقدسیه(منطقه ۱)، شهرک چشمه (منطقه ۲۲) و ژئوفیزیک(منطقه ۶) نیز به ترتیب با شاخص ۴۰، ۴۵ و ۴۸ پاک ترین نقاط جوی تهران دراین مدت بودند.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفی هوای تهران در چهار روز گذشته در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و یا برای تمامی افراد قرار داشت.

کیفیت هوای تهران در چهار روز گذشته(جمعه تا دوشنبه) به ترتیب با شاخص ۱۲۴، ۱۳۹، ۱۵۳ و ۱۴۲ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و یا تمامی افراد قرار داشت.

It's only fair to share...Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone
  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    بیست + هجده =