ایران‌ایر در صدر تاخیرات پروازی

تصویر روز: در فروردین ۹۷ ایرلاین‌های داخلی ۵۶۷۴ پرواز انجام دادند که حدود ۳۴ درصد آن مربوط به پروازهای تاخیردار بوده است. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با ۵۷ درصد بیشترین تاخیرات پروازی اولین ماه بهار امسال را به خود اختصاص داد.

مطابق جدیدترین آمار سازما ن هواپیمایی کشوری، در فروردین امسال هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ۸۲۷ پرواز از فرودگاه مهرآباد انجام داده که ۳۵۷ پرواز معادل ۵۷ درصد با تاخیر انجام شده است. ایران‌ایر با این میزان تاخیر، در صدر فهرست پروازهای تاخیردار قرار گرفته است.

هما در اسفندماه سال گذشته ۷۱۳ پرواز انجام داد که از این تعداد ۴۴۷ پرواز معادل ۶۳ درصد پرواز تاخیردار بود. گرچه روند تاخیرات پروازی این شرکت کاهش یافته، اما با توجه به بهبود عملکرد سایر ایرلاین‌ها در ماهی که گذشت، ایران‌ایر در کنار ثبت بیشترین پرواز و عبور از هواپیمایی آسمان (۸۱۰ پرواز) گوی سبقت را در تاخیرات پروازی از شرکت‌های دیگر ربوده است.

هواپیمایی آسمان و تابان هر کدام با ۴۹ درصد در رتبه‌های دوم و سوم بیشترین آمار تاخیرات پروازی قرار گرفته‌اند. این ایرلاین‌ها به ترتیب در فروردین ماه امسال ۸۱۰ و ۳۴۲ پرواز را انجام داده‌اند. در رده چهارم بیشترین تاخیرات پروازی هواپیمایی زاگرس جا خوش کرده است؛ این شرکت هواپبمایی ۴۳ درصد تاخیر پروازی در فروردین ماه امسال داشته است.

هواپیمایی آتا و کارون نیز با ۴۰ درصد تاخیر پروازی پس از زاگرس در رده‌های پنجم و ششم قرار دارند. دو ایرلای قشم ایر و کاسپین هر کدام ۳۸ درصد پرواز تاخیردار به نام خود ثبت کرده‌اند. به گزارش تسنیم، ساها ایر با ۱۰ درصد کمترین پرواز تاخیردار را در فروردین ۹۷ داشته، این شرکت در ۳۱ روز اولین‌ماه امسال ۴۰ پرواز انجام داده است. کمترین پرواز مربوط به پویا ایر با ۱۲ پرواز است، این ایرلاین ۱۷ درصد پرواز تاخیردار داشته است.

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *