تولید خودروی کم مصرف اتریشی در ایران

تصویر روز: دی ماه پارسال بود که بحث همکاری های صعتی ایران و اتریش جدی تر از قبل شد و بعد از رفت و آمدهای هیات اتریشی به ایران قرار شد که اتریشی ها با همکاری خودروسازان جاده مخصوص خودروی مشترک تولید کنند خودرویی که به گفته محمد نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت سه سلیندر و کم مصرف است و توسط همکاری مشترک دو خودروساز جاده مخصوص تولید خواهد شد.

به گزارش خودرونگاران ،در همان زمان هم عنوان شد که این همکاری مشترک با اتریشی و ها و آلمانی هاست و با قدرت موتور این خودرو ۱۶۰ اسب بخار و مصرف سوخت آن حدود ۵ لیتر است.حفظ محیط زیست و تولید توام با رعایت استانداردهای زیست محیطی وظیفه ما است و آن را یک بخش تحمیلی نمی دانیم.

وحالا در تازه ترین سفر محمد نعمت زاده به اتریش بحث تولید مشترک این خودرو وارد فازی جدید شده است و وزیر صنعت خبر از رونمایی از موتور کم مصرف مشترک ایران و اتریش به زودی داده است.

به گفته نعمت زاده،پروژه های سرمایه گذاری در فولاد و قطعات خودرو کشور توسط بیمه تضمین صادرات اتریش تایید شد، دو کشور برای ساخت موتورهای کم مصرف خودرو قرارداد مشترک امضا کردند و بیش از یکسال است که یک شرکت ایرانی توافق نامه ای را با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری با مرکز تحقیقات ABL اتریش که در طراحی نیرو محرکه و موتور خودرو سابقه طولانی دارد، به امضا رساند که خوشبختانه کار طراحی موتورهای کم مصرف در اتریش به صورت مشترک شروع شده است.

محمد نعمت زاده تاکید کرده است: از نمونه آزمایشی این موتور به زودی رونمایی خواهد شد که با پیش بینی های انجام شده در کمتر از دو سال نیز به تولید انبوه می رسد. انعقاد این گونه قراردادها را ثمره برجام است و این موتور سه سیلندر کم مصرف که کارخانه اش در قزوین توسط بخش خصوصی درحال احداث است، درجهت صرفه جویی انرژی و حفظ محیط زیست در خودروهای آینده مورد استفاده قرار می گیرد.

وی همچنین به قرار داد با آلمان ها اشاره کرده و گفته است : همچنین قرارداد مشابهی نیز با دیگر کشور اروپایی یعنی آلمان در زمینه ساخت موتورهای یورو ۶ کم مصرف داریم و با انجمن قطعه سازان اتریش نیز مذاکرات خوبی در زمینه ساخت قطعات خودرو داشتیم.

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *