ال‌جی رقیب آمازون می‌شود

تصویر روز: شرکت ال‌جی اعلام کرد که فردا در نمایشگاه CES 2017 از رباتی با نام Hub Robot رونمایی می‌کند. محصولی که قرار است به رقیب آمازون و دستگاه «اکو» (Echo) تبدیل شود. به گزارش مجله دیجی کالا این دستگاه هوشمند ال‌جی به یک دستیار صوتی مجهز شده که می‌تواند خانه‌ی کاربران را هم کنترل کند. ال‌جی گفته که از این ربات می‌شود در فرودگاه‌ها و حتی هتل‌ها هم استفاده کرد.
 ال‌جی به رقیب آمازون تبدیل می‌شود

این شرکت کره‌ای از سال ۲۰۱۲ دستیار هوشمند خودش را معرفی کرده بود که می‌توانست ارزش سهام شرکت‌های مختلف، خبرهای گوناگون، شرایط آب و هوا و نتایج تیم‌های ورزشی را به کاربر بگوید و حتی می‌توانست پیام کوتاه هم ارسال کند. حالا ال‌جی می‌خواهد با استفاده از این هوش مصنوعی به رقیبی برای «گوگل هوم» (Google Home) و «آمازون اکو» (Amazon Echo) تبدیل شود.

البته گفته شده که مایکروسافت هم می‌خواهد با استفاده از دستیار صوتی کورتانا وسیله‌های مختلفی در نمایشگاه CES نشان دهد. یکی از این وسیله‌ها بلندگوهایی خواهد بود که شرکت هارمن کاردن می‌سازد.

ال‌جی در زمینه‌ی تولید ربا‌ت‌های هوشمندی که در خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند هم تجربه‌ی زیاد دارد و قبلا جاروبرقی‌های رباتی ساخته بود که به شکل هوشمند خانه را جارو می‌کردند. حالا این ربات‌ها به یک دستیار صوتی هم مجهز شده‌اند و می‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند.

It's only fair to share...Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone
  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    یازده − هفت =