تعطیلی مدارس ابتدایی البرز بجز طالقان و اشتهارد

تصویر روز: تداوم آلودگی هوا و افزایش غلظت آلاینده در استان البرز مهد کودک ها، پیش دبستان ها و مدارس ابتدایی استان البرز به جز شهرستان های طالقان و اشتهارد و بخش آسارا را در نوبت صبح و بعدازظهر روز یکشنبه دوازدهم دی ماه تعطیل کرد.

کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان البرز عصر شنبه در استانداری البرز برگزار شد و به دلیل افزایش غلظت آلاینده ها در هوای استان، تصمیم به تعطیلی مهد کودک ها، پیش دبستان ها و مدارس ابتدایی در شهرستان های کرج، فردیس، نظرآباد و ساوجبلاغ در نوبت صبح و عصر روز یکشنبه گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با اشاره به بالارفتن شاخص های آلوده کننده هوا در این استان، گفت که کیفیت هوای این استان در وضعیت هشدار قرار گرفته است.
حسین محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اعلام ایستگاه های سنجش هوای این استان وضعیت کیفی هوا در اغلب شهرستان های استان به جز شهرستان فردیس در وضعیت هشدار قرار دارد.

وی اظهار داشت: بر اساس گزارش این ایستگاه ها، شاخص ۲۴ ساعته کیفی هوا در شهرستان کرج ۱۵۷، شهرستان ساوجبلاغ ۱۶۱ و شهرستان نظرآباد ۱۶۳ است.
وی با بیان اینکه وضعیت کیفی هوا در شهرستان فردیس نیز نزدیک به هشدار است، گفت: شاخص کیفی هوا در این شهرستان نیز ۱۴۲ و ناسالم برای گروه های حساس است.

محمدی با اشاره به اینکه احتمال تشدید بیماری های قلبی، ریوی و همچنین افزایش علائم تنفسی در این وضعیت وجود دارد، توصیه کرد که افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی ،کودکان و سالمندان از فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند و سایر افراد نیز فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

زمانی که شاخص کیفی هوا (ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون) بین اعداد ۱۵۰-۱۰۰ قرار گیرد وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و اعداد بین ۲۰۰-۱۵۰ ناسالم برای تمام گروه ها و وضعیت هشدار است.

این شاخص اگر بین ۲۵۰-۲۰۰ قرار گیرد بسیار ناسالم و وضعیت اضطرار و بین اعداد ۳۰۰-۲۵۰ وضعیت خطرناک و حالت بحران است. به گزارش ایرنا خسرو ارتقایی معاون استاندار البرز از دستگاه های اجرایی خواست که با مرخصی کارکنانی که فرزند دانش آموز دارند، موافقت کنند. همچنین زنگ ورزش در مدارس دیگر در روز یکشنبه تعطیل بوده و معادن شن و مساله نیز فعالیت نخواهند کرد.

It's only fair to share...Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone
  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    بیست − سیزده =