خانه های خالی امسال مشمول مالیات می شود

تصویر روز: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد : خانه های خالی امسال مشمول مالیات می شود.
به گزارش صدا و سیما ؛ حامد مظاهریان در حاشیه همایش سیاست های توسعه مسکن تصریح کرد:حدود ۲٫۵میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد که سهم شهر تهران حدود ۴۹۰ هزار واحد است و نشان می دهد قیمت خانه ها بالاتر از توان خرید مردم است.
معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت : خانه های خالی امسال مشمول مالیات می شود و در سال اول نیم درصد اجاره بها ،سال دوم یک درصد و سال سوم نیز ۱٫۵ درصد ، مالیات از خانه های اجاره ای دریافت می شود تا مردم تشویق شوند خانه ها را برای اجاره وارد بازار کنند.
وی تصریح کرد : با وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی هم گفتگوهایی شده است.
وی با اشاره به رشد پروانه های ساختمانی­ گفت: در شش ماه امسال اجاره بهای مسکن ۱۴٫۴ درصد در مقایسه با دوره مشابه پارسال افزایش پیدا کرده است.
در این مدت آمار پروانه های ساختمانی ۶درصد، معاملات مسکن ۱۲ درصد و ارزش پول مبادله شده ۲۲ درصد افزایش داشته است.
مظاهریان تاکید کرد : بررسی های دوره ۲۰ ساله­ نشان می دهد­ که بهای زمین ۱۰۷ برابر، بهای مسکن ۷۶ برابر و اجاره بهای خانه در تهران ۶۱ برابر شده و تورم که شاخص مطالعه کننده است نیز ۳۷ برابر شده است.
وی ادامه داد : در دوره ۲۰ ساله بهای زمین­ ۳ برابر نرخ تورم، بهای مسکن ۲٫۲ برابر و اجاره بها ۱٫۷ برابر نرخ تورم افزایش یافته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : از سال ۹۲ تاکنون افزایش بهای مسکن ۱۰٫۶ درصد ، زمین ۲ درصد و اجاره بها نیز ۱٫۵ برابر شده است.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    17 − 2 =