بخش ساختمان رشد منفی دارد

تصویر روز: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت : امسال تنها بخش ساختمان رشد منفی داشت که امیدواریم با برنامه های دولت ، رشد این بخش نیز مثبت شود.

به گزارش شبکه خبر، علی طیب نیا در حاشیه مراسم رونمایی از نقشه ملی استعلامات مجوزهای کشور در مصاحبه با خبرنگاران گفت: در نیمه نخست سال رشد بقیه شاخص های اقتصادی مثبت و از اجزای مهم این رشد اقتصادی افزایش تولید نفت بود زیرا تولید نفت ما اضافه شد که از دستاوردهای برجام است. وی گفت: اما رشد اقتصادی ما محدود به نفت بوده است.

طیب نیا با بیان اینکه رشد فروش نفت آثار مستقیم و غیرمستقیم بر اقتصاد کشور خواهد داشت، افزود: منتظریم آثار غیرمستقیم افزایش فروش نفت را در ماه های آینده ببینیم.

وی گفت : وقتی درآمدهای نفتی افزایش یابد، روی سایر بخش های اقتصادی تاثیر خود را خواهد داشت.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه در رسانه ها سوال می شود ، مگر می شود رشد اقتصادی بالا برود ولی نرخ بیکاری نیز افزایش یابد؟ گفت: اگر اشتغال کم شود ، در تناقض است.

وی گفت: در بهار ۹۵ نسبت به بهار ۹۴ توانستیم ۷۴۵ هزار نفر به اشتغال خالص کشور اضافه کنیم که این رقم در ۸ سال ۸۴ تا ۹۲ هر سال تنها ۱۴ هزار نفر بود و عملکرد ما کم نظیر است.

طیب نیا با بیان اینکه می پرسند چرا نرخ بیکاری افزایش یافت؟ گفت: چون حدود ۵۰۰ هزار نفر به بیکاران کشور اضافه شده است.

طیب نیا افزود: این امر به خاطر افزایش نرخ مشارکت به ویژه در بین خانم هاست که ما این را بالقوه یک موضوع مثبت می دانیم و وظیفه داریم برای جویندگان کار شغل مناسب فراهم کنیم.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دو × 4 =