مصاحبه فردای رئیس‌جمهور “دلار” را ارزان کرد

تصویر روز : مردمی که دلارهای خانگی را برای فروش وارد بازار کرده‌اند، می‌گویند: پیش‌بینی می‌کنیم صحبت‌های فردای رئیس‌جمهور دلار را ارزان کند.

نرخ دلار که با ورود دلارهای خانگی به بازار، کمی آرام گرفت و از کانال ۴۷۰۰ تومان به کانال ۴۵۰۰ تومان بازگشت هم‌اکنون با قیمت ۴۶۴۰ تومان مقابل پاساژ افشار معامله می‌شود.

عامل اصلی گرانی دلار در بازار طی روزهای اخیر کمبود ارز نقدی در بازار بوده و صراف‌ها علت اصلی را کمبود تزریق ارز از سوی بانک مرکزی در بازار می‌دانند و می‌گویند: اگر بانک مرکزی وارد بازار می‌شد قیمت از ۴۷۰۰ تومان عبور نمی‌کرد.

اما به گزارش تسنیم صراف‌ها و فعالان بازار اذعان کرده‌اند که از ساعتی قبل دلار نقدی در بازار زیاد شده و همین امر موجب آغاز سیر نزولی قیمت‌ها در بازار ارز شده است!  فعالان بازار می‌گویند: کسانی که دلار نقدی را وارد بازار کرده‌اند، خانه‌دار هستند که دلارهای خانگی را وارد بازار کرده‌اند.

مردمی که دلارهای خانگی را از ساعتی قبل در بازار ارز فروخته‌اند می‌گویند: دلار را از ۴۰۰۰ تا ۴۲۰۰ خریدیم الآن می‌فروشیم تا ضرر نکنیم؛ این افراد می‌گویند: فردا رییس جمهور قرار است از تلویزیون با مردم صحبت کند و احتمالاً بعد از آن دلار ارزان شود.

هم‌اکنون صرافی‌ها دلار را با قیمت ۴۶۴۰ تومان، یورو را با قیمت ۵۸۵۰ تومان و پوند انگلیس را با قیمت ۶۲۷۱ تومان و درهم امارات متحده عربی را با قیمت ۱۲۳۵ تومان به مردم می‌فروشند.

 

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نوزده − 5 =