دستور نصب دستگاه‌های جدید لرزه‌نگاری

تصویر روز : وزیر کشور از آمادگی نصب دستگاه‌های جدید لرزه نگاری و GPS در مناطق مختلف کشور خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری صداوسیما، جلسه متخصصین و اساتید برجسته کشوری در حوزه زلزله‌شناسی با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد.
وزیر کشور در این جلسه از استاندار تهران و رییس سازمان مدیریت بحران خواست تا هر چه سریعتر به رفع مشکل کارشناسان سازمان لرزه نگاری برای ایجاد ایستگاه لرزه نگاری در شهرستان ملارد اقدامات لازم را انجام دهند.
رحمانی فضلی همچنین از استاندار تهران خواست نسبت به ساماندهی چاه های زیر زمینی در این استان اقدامات لازم صورت گیرد و تدابیر مناسب نسبت به حفظ سایت موزه زلزله شناسی در تهران انجام شود.
وزیر کشور از آمادگی نصب دستگاه های جدید لرزه نگاری و GPS در مناطق مختلف کشور خبر داد و از سازمان لرزه نگاری و سازمان نقشه برداری خواست تا مناطق اولویت دار خود را هر چه زودتر به سازمان مدیریت بحران معرفی کنند.
رحمانی فضلی در ادامه این جلسه بر فرهنگ سازی و آموزش در هنگام زلزله از سوی رسانه‌های جمعی به خصوص صدا و سیما تاکید کرد و گفت: فرهنگ سازی و آموزش نقش بسیار مهم در نحوه برخورد و مواجه مردم در هنگام زلزله دارد از این رو سازمان مدیریت بحران باید با همکاری صداوسیما به تهیه برنامه های آموزشی اقدام کند.
استادان و متخصصان برجسته زلزله شناسی در این جلسه آخرین وضعیت رفتارهای زلزله در استان‌های کرمان، کرمانشاه، البرز و تهران را بررسی کردند.
در این جلسه که عصر چهارشنبه برگزار شد نجار و سعیدی رییس و سخنگوی ستاد مدیریت بحران، مقیمی استاندار تهران، مرادی رییس مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، شمالی عضو هیات علمی موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، تاتار معاون پژوهشی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، زعفرانی رییس پژوهشکده زلزله شناسی، طالبیان رییس پژوهشکده علوم زمین، نظری معاون پژوهشکده علوم زمین، حق شناس معاون پژوهشکده بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، توکلی معاون امور فنی سازمان نقشه برداری و صفایی استاد زمین شناسی دانشگاه اصفهان حضور داشتند.

It's only fair to share...Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone
  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نه − هفت =