نصب پنل خورشیدی روی همه بام‌های یزد

تصویر روز :  وزیر نیرو گفت: یزد این ظرفیت را دارد که روی همه پشت بام های آن در کنار بادگیرها، پنل های انرژی خورشیدی نیز نصب شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان عصر امروز در جلسه شورای اداری استان یزد با بیان اینکه می توان برای رفع همه مشکلات استان روی منبع عظیم و غنی گردشگری استفاده کرد، اظهار داشت: این ظرفیت می تواند حتی مشکلات حوزه انرژی و آب را نیز برطرف کند.

وی بیان کرد: در بحث آب به طور قطع وزارت نیرو در دولت دوازدهم سیاست هایی را دنبال می کند و همه راه های تامین آب را مورد بررسی قرار خواهد داد.

اردکانیان عنوان کرد: ما با خشکسالی مقابله نمی کنیم بلکه راه های تامین آب را باید دنبال کنیم به این شرط که مسئولان استان یک برنامه جدی و عملی برای مصرف بهینه آب داشته باشند.

وزیر نیرو تصریح کرد: نباید بدمصرفی را ادامه دهیم بنابراین نمی توان از دولت توقع داشت که تضمین بدهد در هر شرایطی آب را برساند بلکه باید بحث بهره وری آب را به درستی تبیین کنیم.

وی ادامه داد: در کشور حوزه صنعت ۳۴ درصد سهم اشتغال دارد، باید هرگونه هست برای آن آب تامین شود.

اردکانیان بیان کرد: در حوزه تامین برق نیز یزد ظرفیت عظیمی دارد و در یزد می توان روی همه پشت بام ها در کنار بادگیرها، پنل های انرژی خورشیدی نیز داشته باشیم.

وی عنوان کرد: نوع نگاه ما به استفاده بهینه از منابع موجود باید تغییر کند و با این تغییر می توانیم هزینه های هنگفت برای ساخت نیروگاه را صرف اقدامات دیگر کنیم.

It's only fair to share...Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone
  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    2 × یک =