پرداخت اضافه کار پرستاران با سه ماه تاخیر

تصویر روز: سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: به علت دیرکرد بیمه ها در پرداخت مطالبات وزارت بهداشت اضافه کار پرستاران و پیراپزشکان با یک تا سه ماه تاخیر و کارانه آنها با ۶ماه تا ۱۴ ماه تاخیر پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی وزارت بهداشت افزود: تمام تلاش وزارت بهداشت این است که مطالبات پرستاران و پیراپزشکان در اسرع وقت پرداخت شود به همین علت در اکثر دانشگاههای علوم پزشکی پرداخت مطالبات این گروه ها نسبت به پزشکان در اولویت قرار گرفته و جلوتر پرداخت می شود.

وی ادامه داد: مشکل وزارت بهداشت تاخیر سازمانهای بیمه گر در پرداخت مطالبات بیمارستان هاست به همین علت کارانه پرستاران و پیراپزشکان. بین ۶ ماه تا ۱۴ ماه تاخیر دارد و در مطالبات مریوط به اضافه کاری با یک تا سه ماه تاخیر پرداخت می شود.

قائم مقام وزیر بهداشت افزود: یکی دیگر از مشکلات وزارت بهداشت مقرون به صرفه نبودن فعالیت بیمارستانهای کوچک ۳۲ یا ۶۴ تخته در مناطق محروم است که هم ضریب اشغال تخت پاییتی دارند و هم نسبت نیروی انسانی به تخت آنها ۲ تا ۲٫۵ برابر بیمارستانهای بزرگ است.۱۲۰ هزار نیروی قراردادی هم داریم که باید اصل حقوق آنها را از محل درآمد اختصاصی از بیمه ها تامین کنیم که تاخیر بیمه پرداخت حقوق آنها را به تاخیر می اندازد.

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *