راه برون‌ رفت از مشکلات پایبندی به راهبردهای کلان رهبری است

تصویر روز: امام‌جمعه کرج گفت: راه برون‌رفت از مشکلات کشور پایبندی به راهبردهای کلان رهبری و عملیاتی کردن مطالبات ایشان در بحث‌های مختلف اعم از اقتصاد، فرهنگ و فضای مجازی و توان نظامی و روابط بین‌المللی است وگرنه دشمن دست بر نمی‌دارد.

به گزارش  تسنیم  آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه اول نماز جمعه کرج اظهار داشت: اهل تقوا در نگهداری زبان کوشا هستند و همیشه نسبت به حفظ زبان اهتمام دارند.

وی با بیان اینکه اگر انسان سختی‌ها را بازگو کند عرض حال است، افزود: اگر این موارد با ناراحتی و اعتراض همراه باشد شکایت است.

امام‌ جمعه کرج با بیان اینکه هرگز نباید لطف خدا را در مورد خود فراموش کنیم، بیان کرد: سختی‌ها و مشکلاتی که به انسان می‌رسد وسیله قرب و غفلت‌زدایی از انسان است و زمینه رشد و تعالی انسان را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه شکر هر نعمتی واجب است، عنوان کرد: یکی از آثار شکایت کم شدن رزق و خشم الهی است و یکی دیگر از آثار آن سبک شدن در نزد مردم است.

امام‌جمعه کرج در خطبه دوم نماز با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و لزوم شرکت گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: این خیزش مردمی که منجر به از بین رفتن حکومتی مفسد شد تحت تاثیر هیچ کدام از انقلاب‌های دنیا نبود.

وی با اشاره به اجرای آموزه‌های دینی در انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی با الگوی نه شرقی و نه غربی و با بهره‌گیری از الگوی دینی سبب نگرانی ابرقدرت‌ها و استکبار بود.

امام‌ جمعه کرج با بیان اینکه انقلاب اسلامی در کل جهان تغییری به وجود آورد، بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در جهان قوانین زیادی برای ایجاد محدودیت برای انقلاب اسلامی و آموزه‌های آن به وجود آوردند اما در جلوگیری از رشد و توسعه اسلام و توسعه مراکز دینی و اسلامی و کتب دینی ناموفق بودند.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه ده‌ها نشانه در دنیا نشانه انقلاب اسلامی است گفت: ایران اسلامی با این کار هزینه آن را پرداخته که مردم نیز در راه تحقق آموزه‌های انقلاب و اسلام تلاش کردند و هرگز از تحقق وعده‌های الهی ناامید نشدند.

وی با بیان اینکه دشمن و جبهه استکباری با تمام قدرت رسانه‌ای و تشکیلات خود و هزینه میلیون‌ها دلار تلاش می‌کنند تمام دستاوردهای نظام را تضعیف کنند،گفت: دشمن به دنبال این است که امید را از ملت ایران بگیرد و فضای مسموم در کشور ایجاد کرده و سعی در کشاندن مردم به خیابان‌ها داشته و سعی می‌کند از مطالبه اقتصادی مردم آشوب و بلوا درست کند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه چهره برخی منافقان داخلی در این حوادث مشهود بود، تصریح کرد: دشمن سعی کرد از فضای مجازی و ادعای ناکارآمدی نظام برای پیشبرد اهداف خود استفاده کند.

وی با بیان اینکه برداشت جناحی افراد از این مطالبه اقتصادی مردم ناصواب است،گفت: حضور پرشور مردم در صحنه‌های انقلاب همه توطئه‌ها دشمن را خنثی کرده و نشان داده که ملت ایران همیشه پای آرمان‌ها و اهداف انقلاب خود هستند و اجازه هیچ‌گونه تعرض و زیاده خواهی را به دشمن نمی‌دهد.

امام جمعه کرج با اشاره به بیانات رهبری در مورد خواست مردم در روز گذشته بیان کرد: حضور پرشور مردم فتنه‌ها و توطئه‌ها داخلی و خارجی را خنثی و جبهه استکباری را وادار به عقب ‌نشینی کرده و در حال حاضر زمزمه‌هایی از فتنه‌های جدید و توطئه‌ از ناحیه مستکبرین عالم و رژیم منحوس صهیونیستی علیه مردم و نظام اسلامی به گوش می‌رسد که البته ۲۲ بهمن امسال دشمنان جهانی و منطقه‌ای و مزدوران واداده و بزدل داخلی خواهند دید که مردم ایران چه حماسه عظیمی در کل کشور به وجود می‌آورند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه حضور میلیونی مردم یاس و ناامیدی را برای دشمنان داخلی و خارجی به همراه داشته است،گفت: ویژگی این دوره انقلاب اسلامی این است که بعد از پیروزی مردم و علما کار را رها نکرده‌اند و مردم همیشه در صحنه حاضر بوده و از انقلاب حمایت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در دوره‌های پادشاهان مختلف مردم ایران رنج‌های زیادی را متقبل شده‌اند، تصریح کرد: این پادشاهان بیشتر وابسته به قدرت‌های استکباری بوده‌ و کمتر مزه استقلال را چشیده‌اند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه معاهدات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به عزت و استقلال ایران ضربه زد، عنوان کرد: در معاهدات گلستان و ترکمنچای قسمت‌هایی از ایران واگذار شد و در معاهده پاریس افغانستان از ایران جدا شد و قرارداد ۱۹۰۷ و ۱۹۱۵ تقسیم به دو حوزه نفوذ شوروی و انگلیس بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه در زمان انقلاب یک وجب خاک ایران به دست بیگانه نیفتاده است، بیان کرد: در حال حاضر شیپورهای تبلیغاتی آنها در سراسر عالم و بوق‌های داخلی آنها دائما از رویگردانی مردم از انقلاب سخن می‌گویند و از ناکارآمدی نظام سخن به میان می‌آورند و با این کار قصد دارند که مردم را نسبت به آینده مایوس کرده و با زبان‌های مختلف تبلیغ می‌کنند که انقلاب اسلامی تمام شده است.

وی ادامه داد: اما به کوری چشم دشمنان جهان استکباری می‌بیند که قیامی که بر اساس عقیده و برای خدا انجام شده محکم جلو می‌رود و عقب‌نشینی ندارد و در مقابل خط و نشان دشمن سیلی محکمی از مردم در روز ۲۲ بهمن می‌خورد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه باید برای نسل نو دستاوردهای انقلاب اسلامی تشریح شود،گفت: باید دستاوردهای علمی و نظامی در عرصه‌های مختلف مرور شده و شبهات القایی دشمن پاسخ داده شده و از منافع ملی خوب دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه روزی در دنیا نمی‌شد از اسراییل نام برد اما با وقوع انقلاب اسلامی این دستاورد که از نابودی اسرائیل سخن به میان آمده است، حاصل شد، تاکید کرد: امروز نابودی اسرائیل مطالبه عمومی شده و این یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران است و روزی که در این کشور برای سگ آمریکا مصونیت درست کرده بودند و کسی جرات نداشت به یک فرد آمریکایی که به ناموس مسلمانی متعرض شده بود بد نگاه کند امروز کماندوهای آمریکایی در آبهای ایران دستگیر شده و در حالی که دستانشان پشت سرشان است از سرباز ایرانی طلب رحمت می‌کنند که این موضوع دستاورد بزرگی برای ایران اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: این قدرت و دستاورد انقلاب توسط عده‌ای وابسته به تفکرات غربی که به واسطه بی‌توجهی و غفلت برخی از دستگاهها در نظام نفوذ کرده‌اند با انواع حیله‌ها من جمله به اسم برون‌رفت از فشار اقتصادی می‌خواهند از ملت ما بگیرند.

وی با بیان اینکه راه برون رفت از مشکلات شناخت و پایبندی به اصول و مبانی انقلاب و اتکا به سرمایه‌های داخلی است.تصریح کرد: اگر می‌خواهید مشکلات حل شود باید از بیگانگان قطع امید کنید و با مدیریت جهادی و اعتماد به نیروی جوان مومن، متعهد و متخصص به تولید علم بپردازید و اقتصاد را مردمی کنید.

امام جمعه کرج با بیان اینکه باید در مقابل نفوذ بیگانگان محکم ایستاد تا نتایج خوبی حاصل شود، عنوان کرد: راه برون رفت از مشکلات کشور پایبندی به راهبردهای کلان رهبری و عملیاتی کردن مطالبات ایشان در بحث‌های مختلف اعم از اقتصاد، فرهنگ و فضای مجازی و توان نظامی و روابط بین‌المللی است و گرنه دشمن دست بر نمی‌دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به حواشی پیش آمده برای ورزشکاران ایران برای شرکت در مسابقات ورزشی اظهار داشت:در مورد ورزش زهر خود را می‌ریزند و لازم است که با اقتدار و صلابت پاسخ محکمی به آنها داده شود و اگر لازم شد حرکات سیاسی و دیپلماتیک داشته باشند.

وی با بیان اینکه شرکتی که قسمت مهمی از درآمدش در ایران است چه رفتاری از خود بروز می‌دهد، بیان کرد: لازم است که در مورد این شرکت‌ها تجدیدنظر شود و تمام تولیدات این شرکت‌ها توسط داخل قابل تولید است و فقط کمی نظارت بر تولید برای بالا رفتن کیفیت لازم است ولی همه تولیدات قابل ساخت در ایران است.

امام جمعه کرج با تشکر از موضع رئیس جمهور در مورد مسائل موشکی افزود: رئیس جمهور فرانسه برای آمدن به ایران سه پیش شرط گذاشته که یکی از آنها ملاقات با رهبری، دومی نشست خبری با رئیس جمهور و اعلام اینکه ایران آماده است که در مورد موشک‌های بالستیک مذاکره داشته باشد و مطالبه سوم تشکیل میز مذاکره با حضور آمریکا، ایران و عربستان و پرداختن به موضوعاتی از جمله محور مقاومت و یمن است و این شخص پیش شرط گذاشته است.

وی افزود: در همین زمان‌ها موضع‌گیری مسئولان کشور بسیار مهم است و رئیس جمهور خیلی محکم از داشته‌های موشکی ایران دفاع و اعلام کرد که به هیچ وجه در مورد موشک مذاکره‌ای انجام نمی‌شود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه یکی از اهداف غرب تخریب فرهنگ دینی و باورهای ما است،گفت: انتشار کتاب آیات شیطانی و تبلیغات حجیم برای ترغیب مردم به مطالعه آن با فتوای امام راحل مبنی بر ارتداد سلمان رشدی نقشه‌های دشمن نقش بر آب شد.

It's only fair to share...Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone
  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    3 × 1 =