بیمه رازی ، حامی ورزشکاران کشور

 

تصویر روز: مسئولیت اجتماعی، مجموعۀ وظایف و تعهداتی است که سازمان باید در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه ای که در آن فعالیت می کند،انجام دهد.

بیمه رازی در سال های اخیر با تمرکز بر ورزش کشور، به خوبی از پس این مسئولیت برآمده و نشان داده است که می توان، با حمایت از فعالیت ها و رویدادهای مهم ورزشی کشور، قدم های تاثیرگذاری در جهت بالابردن کیفیت فعالیت های اجتماعی برداشت. در این حوزه می‌توان به حمایت از کشتی باشگاه های جهان اشاره کرد که این شرکت به نایب قهرمانی کشتی آزاد وهمچنین عنوان سوم رقابت های کشتی فرنگی باشگاه‌های جهان رسیده است. شرکت بیمه رازی پیش از این نیز در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود اقداماتی از قبیل حمایت از موسسات عام‌المنفعه و جمعیت‌های خیریه، توجه ویِژه به بحث ورزش و حمایت از ورزشکاران تیم‌های مختلفی مانند کشتی، تکواندو و …، حمایت از برگزاری کنفرانس‌ها و همایش‌های علمی و تخصصی ، بیمه آثار هنری در حراج های ملی، حمایت ازکودکان ناشنوا، بنیاد نیکوکاری کمک، پشتیبانی از هنرمندان و فعالیت‌های هنری وهمچنین حمایت از هنرمندان سرطانی و … را در کارنامه خود دارد.
تیم بیمه رازی با حضور قدرتمند و برنامه ریزی شده در لیگ برتر وزنه برداری کشور که یکی از نشانه های آن جذب ملی پوشان بزرگسال بود، نشان داده است که قصد حضوری قدرتمند در این حوزه ورزشی دارد. امضای قرارداد با ۴ ملی پوش وزنه برداری کشور که در المپیک ۲۰۱۶ ریو حضور داشتند (کیانوش رستمی، سهراب مرادی، علی هاشمی و بهداد سلیمی) نخستین گام بیمه رازی در ورزش وزنه برداری بوده است.
این شرکت بیمه ای در اقدام جدید خود، به حمایت از قهرمانان ملی وزرنه برداری تا المپیک ۲۰۲۰ مبادرت ورزیده است. حمایت از ورزشکاران المپیکی در رشته‌های مختلف از اهداف باشگاه بیمه رازی است. با توجه به محدودیت‌های مالی بسیاری که در فدراسیون‌ها وجود دارد، بیمه رازی وظیفه خود می‌داند با عقد قرارداد و پرداخت حق الزحمه ورزشکاران از آن‌ها حمایت و زمینه موفقیت شان را در عرصه بین المللی فراهم کند.
مسئولیت پذیری اجتماعی خواستار این است که شرکت ها با فعالیت های خود از جامعه حمایت کنند. سازمان هایی که در قبال اجتماع مسئول هستند، علاوه بر توجه به منافع خود، منافع جامعه را نیز در نظر می گیرند. بهداد سلیمی که یکی از شانس های مدال آوری در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ است، حمایت بیمه رازی راعامل مهمی در موفقیت تیم وزنه برداری می داند. سلیمی وضعیت تیم وزنه برداری را پیش از حضور بیمه رازی امیدوارکننده نمی دانسته و بیمه رازی را حامی مناسبی برای بهبود شرایط این تیم در عرصه های بین المللی معرفی کرده است.
از سوی دیگر، در قرن بیست و یکم موفقیت یک بنگاه اقتصادی را تنها از طریق میزان سود دهی آن نمی توان سنجید.بنگاهی موفق تر عمل می کند، که در جامعه ی هدف، سرمایه اجتماعی بیشتری به دست آورده باشد. در واقع در دنیای جدید، موفقیت اقتصادی یک شرکت، تنها از طریق سرمایه گذاری مالی بدست نمی آید. دسته ای از سرمایه گذاری ها بلند مدت هستند، به این معنا که در زمان طولانی تر حاصل می گردند اما نتایج عمیق تری را شامل می شوند. سرمایه اجتماعی یکی از همین سرمایه گذاری های بلند مدت است. بنگاه های اقتصادی مختلف، مدت هاست که برای جلب اعتماد و بالابردن سطح رضایتمندی مردم، تلاش می کنند تا گوی سبقت را از یکدیگر بربایند. در این میان، حمایت بمیه رازی، از ورزش کشتی و اکنون به طور خاص از ورزش وزنه برداری مصداق بارز یک تیر و دو نشان گرفتن است. چرا که علاوه بر تشویق مردم به استفاده از بیمه و ترویج فرهنگ بیمه گری در جامعه، ورزش کشور را نیز در سطح بین المللی ارتقا می بخشد.

سیدعبدا… حسینی

It's only fair to share...Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone
  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    1 − 1 =