میزان صادرات خودرو رضایت بخش نیست

تصویر روز : عزیز اکبریان با تاکید بر اینکه باید به صادرات و ارتقای قطعه سازی داخلی در قراردادهای مشترک بین المللی توجه شود ابراز امیدواری کرد : این همایش باعث تحول در صنعت خودرو کشور شود، مجلس همواره از این صنعت حمایت کرده و خواهد کرد.
به گزارش تصویر روز به نقل از  ایدرونیوز ، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از عدم تحقق برنامه های صادرات در صنعت خودروی ایران گفت: ما (مجلسی ها) برای قراردادهای خودرویی پیش شرط داریم و مهمترین نکته آن صادرات قطعی تولیدات داخلی است ، متاسفانه تا کنون صادرات خودرو تنها روی کاغذ انجام شده است.

عزیز اکبریان با تاکید بر اینکه باید به صادرات و ارتقای قطعه سازی داخلی در قراردادهای مشترک بین المللی توجه شود ابراز امیدواری کرد : این همایش باعث تحول در صنعت خودرو کشور شود، مجلس همواره از این صنعت حمایت کرده و خواهد کرد.

وی با انتقاد از تعداد بالای محوزهای صادر شده در صنعت خودروسازی گفت : ۴۰ مجوز خودروسازی دادیم که تعدادی واردات یا مونتاژ کردند و پس از چندسال تعطیل شدند.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه کیفیت خودروها مورد رضایت مردم نیست، تصریح کرد : قطعه سازان با مشکلاتی از جمله نوسانات ارز و سیستم ارزی و عدم پرداخت مطالبات مواجه هستند که البته در سال ۹۶ کمتر شده است.

اکبریان با تاکید بر اینکه سهم دولت در خودرو سازی باید به صفر برسد و بخش خصوصی واقعی وارد میدان شود گفت : کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای حمایت از قراردادهای مشترک خارجی و ارتقای توان قطعه سازان داخلی و بهبود کیفیت خودرو امادگی کامل دارد.

It's only fair to share...Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone
  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    یک × سه =