طرح صدور کارت اشتغال

تصویر روز : عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه منع بکارگیری بازنشستگان دوشغله در بخش عمومی، خصوصی و دولتی در کمیسیون تلفیق تصویب شد، گفت: برای هر ایرانی واجد شرایط یک فقره کارت اشتغال صادر می‌شود.
علی وقف چی درباره جلسه کمیسیون تلفیق مجلس، گفت: اصول ۱۴۱ و ۲۸ قانون اساسی صراحتا به موضوع اشتغال، تکلیف دولت به ایجاد اشتغال و همچنین به منع دو شغله بودن تاکید دارد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه برای ایجاد اشتغال اعتبار کافی نداریم، اولین اقدامی که باید در این راستا صورت بگیرد، این است که حتما دو یا چند شغل‌ها به نوعی در کشور شناسایی شوند و از ادامه فعالیت  در چرخه اشتغال در این راستا نیز ممانعت بعمل آید تا بتوان چرخه اقتصاد را به نحو مطلوب حرکت داد.

وی ادامه داد: وزارت کار و رفاه اجتماعی مکلف شده است با تامین اعتبار برای هر ایرانی واجد شرایط یک فقره کارت اشتغال صادر نماید بدین معنا که با این اقدام تمام کسانی که بازنشسته هستند، شناسایی و آمار تقریبی مناسبی برای ساماندهی جوانان را در  راستای اشتغال زایی بدست می‌آید و در این راستا آیین نامه اجرایی منع بکارگیری بازنشستگان دوشغله یا چند شغله از اشغال شغلی های دولتی، عمومی و خصوصی تا اول تیر ماه ۹۷ تهیه و به  تصویب هیات دولت برسد.

به گزارش خانه ملت،عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع  طبیعی مجلس یادآور شد: یکی از اساسی ترین مشکلات کاهش انگیزه تولیدکنندگان در چرخه تولید، عدم توانایی در پرداخت سود و سایر جرایم بانکی است. بنابراین برای اینکه تولیدکنندگان بخش صنعت کشاورزی و صنعت بتوانند دوباره به فعالیت های خود ادامه دهند و در راستای تشویق تولیدکنندگان اگر مشتریان بدهی معوقه خود را از تاریخ سر رسید تا پایان شهریور ماه ۹۷ با بانکها و موسسات ملی و بانکی تسویه کنند بانکها نیز مکلفند اصل و سود خود را مطابق قرارداد اولیه و بدون احتساب جرایم  تسویه نمایند.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    16 − هشت =