قیمت طلا وسکه واقعی نیست

تصویر روز: رییس کمیسیون تخصصی طلاو جواهر اتاق اصناف کشور افزایش قیمت طلا و سکه را غیرمنطقی دانست وگفت:در حالی قیمت جهانی طلا با کاهش روبرو شده که قیمت سکه و طلا در کشور رکورد شکنی کرده است.
محمد کشتی آرای در گفت وگو با خانه ملت، درباره قیمت سکه و طلا در بازار گفت:تقاضا برای خرید سکه در یک هفته گذشته با رشد قابل توجهی روبرو شده و در واقع با هجوم تقاضا برای خرید طلای خام در کشور مواجه شده ایم.

عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران و رییس کمیسیون تخصصی طلاو جواهر اتاق اصناف کشور ادامه داد:در چند روز گذشته متقاضیان خرید طلا قصد دارند نقدینگی خود را تبدیل به طلا تبدیل کنند که نتیجه این موضوعات باعث شده قیمت طلا و سکه بصورت غیرمنطقی بالا برود.

قیمت طلا وسکه واقعی نیست

وی با بیان اینکه قیمت طلا وسکه واقعی نیست،تصریح کرد:در حالی قیمت جهانی طلا با کاهش روبرو شده است که قیمت سکه و طلا در کشور رکورد شکنی کرده است که این موضوع قابل تامل است چرا که قیمت ها در بازار طلا و سکه از مولفه های اقتصادی پیروی نمی کند.

کشتی آرای در ادامه گفت و گوی خود با خانه ملت افزود:در زمانی که پیش فروش سکه صورت گرفت بازار به حد اشباع رسید و به تقاضاها پاسخ داده شد اما در هفته گذشته حتی لایه های پایین جامعه در حال تبدیل پول خود به طلا و سکه هستند.

عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران و رییس کمیسیون تخصصی طلاو جواهر اتاق اصناف کشور یادآور شد:در جامعه نگرانی از بابت حفظ ارزش دارایی ها وجود دارد و بیشتر یک بحث روانی درباره قیمت ها مطرح است و باید مسئولان به مردم اطمینان دهند تا التهابات مهار شود.

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *