دولت حق ندارد پنجشنبه‌ها را در استان‌ها تعطیل کند

تصویر روز: رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید مجلس گفت: بر اساس قانون دولت حق ندارد پنجشنبه‌ها را در استان‌ها تعطیل کند و در دولت قبل هم در اصفهان جلوی این کار را گرفتیم چون تعطیلات کشور زیاد است.

به گزارش تصویر روز به نقل از تسنیم از کرمان، حمیدرضا فولادگر در نشست جمعی از صادرکنندگان استان کرمان با رئیس و اعضای فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی مجلس شورای اسلامی که در محل اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد اظهار داشت: بخشی از مشکلات صادرکنندگان به قانون برمی‌گردد که در مجلس آنها را پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه برای جوائز صادراتی مبلغی گذاشته شده که اولویت با جوایز صادراتی معوق است افزود: باید جوایز صادراتی از دیگر بدهی‌های دولت جدا شود و عنوان جوایز صادراتی نوشته شود.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرار مالیاتی را باید کشف کرد و جامعه هدف را توسعه داد گفت: اداره مالیات باید آنهایی را که مالیات نمی‌دهند شناسایی کند نه اینکه از افراد مالیات بیشتر بگیرد تا وصولی خود را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه نرخ رشد مالیات را همان که مثبت کرده باید مالیات بدهد نه اینکه در جایی که رکود است مالیات گرفت شود عنوان کرد: واحدهای کوچک و متوسط جایی برای مالیات گرفتن ندارد.

فولادگر ابراز داشت: بحث عدم حق رای بخش خصوصی در شورای عالی معادن را دو باره به مجلس آوردیم و مصوب شد اما شورای نگهبان آن رد کرد.

وی با اشاره به اینکه رایزن اقتصادی در وزارت خارجه را پیگیری کردیم افزود: در حال حاضر معاونت اقتصادی در وزارت خارجه منصوب شده و امیدواریم از این به بعد اتفاقات خوبی بیافتد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکثر سفارتخانه‌های ما در بحث اقتصادی اصلا وارد نشدند تصریح کرد: همه جای دنیا بیمه‌های اجتماعی یک بحث حاکمیتی است اما در بحث درمان انواع بیمه‌ها برای رقابت وجود دارد.

وی با اشاره به بحث تعطیلات زیاد در کشور گفت: بر اساس قانون دولت حق ندارد پنجشنبه‌ها را در استان‌ها تعطیل کند و در دولت قبل هم در اصفهان جلوی این کار را گرفتیم چون تعطیلات کشور زیاد است.

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *