یکه زارع: تولید پژو ۲۰۰۸ ثمره برجام است

تصویر روز: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از انعقاد قرارداد و تفاهم نامه کنسرسیوم میان ۵ نهاد ایرانی و ۵ شرکت بزرگ و معتبر جهانی در حوزه طراحی و تولید خودرو به ارزش هزار میلیارد تومان در هفته آینده خبر داد و گفت:‌ با اجرای این قرارداد طراحی دو پلتفرم و عرضه ۲۳ محصول در ۱۰ سال آینده اجرایی خواهد شد.

 مهندس یکه زارع در مراسم آغاز تولید انبوه دناپِلاس و پژو۲۰۰۸ که با حضور رییس جمهور برگزار شد، گفت: در این کنسرسیوم قطعه سازان ایرانی از همان ابتدا در فرآیند طراحی و تولید حضور خواهند داشت و تولید محصولات جدید بر اساس این قرارداد، به مرور زمان تا ۷۰ درصد داخلی سازی صورت خواهد گرفت.

وی تولید اولین محصول این قرارداد را ۲ سال و نیم آینده اعلام کرد و گفت: علاوه بر تولید خودروی هیبریدی و برقی با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و امیرکبیر، ۵۰ درصد از تولیدات صادر خواهد شد.

مهندس یکه زارع به استفاده از توان و نیروی نخبگان دانش آموخته تاکید کرد و گفت: با اجرای این قرارداد دانش و فن آوری طراحی و تولید خودرو به صورت کامل به کشور منتقل و بومی سازی خواهد شد.

وی تصریح کرد: در شهر همیشه بیدار ایران خودرو چرخ زندگی بیش از ۶۰ هزار صنعتگر وصد هزار نفر شاغل در صنایع قطعه سازی مرتبط با ایران خودرو  می چرخد. همچنین۸۰۰ قطعه ساز در سراسر کشور ساز و کار تولید روزانه دو هزار و ۵۰۰ خودرو را فراهم می کنند و۸۰۰ نمایندگی خدمات پس از فروش در سراسر ایران نیز حامی و پذیرای مشتریان هستند

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ایجاد شرکت جوینت ونچر با شرکت بنز را از دیگر مشارکت های بین المللی ایران خودرو عنوان کرد و گفت:‌ خروج خودروهای قدیمی نیز که امر مهمی است به تدریج صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به تعطیلی برخی قطعه سازان همزمان با تحریم های بین المللی،گفت: در سال ۹۲ بیش از بیست هزار نفر از کارگران قطعه سازی بیکار شده بودند که با سیاست های دولت تدبیر و امید به کار بازگشتند و درحال حاضر در روزهای تعطیل هم فعال هستند.

وی تولید تجاری پژو ۲۰۰۸ را اولین ثمره اتفاق خوش یمن برجام دانست و گفت: با اجرای قرارداد پژو، شرکت مشترک ایکاپ با سرمایه گذاری ۵۰-۵۰ تاسیس و اولین محصول مشترک نیز امروز به تولید رسید.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: تولید انبوه محصول دنا پلاس نیز که طراحی آن از سال ۹۴ کلید خورده امروز آغاز شد.

مهندس یکه زارع اظهار کرد:‌ پیش فروش محصول دنا پلاس از فردا آغاز می شود و پیش فروش محصول پژو ۲۰۰۸ نیز به زودی انجام خواهد شد.

  • arvandguarantee
  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *