شرط دریافت تسهیلات برای مشاغل خانگی

تصویر روز: مدیر کل امور فنی بیمه شدگان تامین اجتماعی: بیمه پردازان اختیاری این سازمان برای دریافت تسهیلات باید در سامانه وزارت کار ثبت نام کنند.

 منصور آتشی در برنامه ۱۸:۳۰ شبکه خبر افزود: بعد از ثبت نام افراد در سامانه ارگان‌های مختلف مانند بانک‌ها و شهرداری‌ها مکلف به حمایت از تولیدات مشاغل خانگی شدند.
وی گفت : از سال ۹۰ این امکان برای سازمان تامین اجتماعی فراهم شد که با ارائه معرفی نامه‌ای که باید از دفتر مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت کنند، این افراد را تحت پوشش بیمه‌ای اضافه کنیم.
آتشی اظهار کرد : شاغلان خانگی می‌توانند با مراجعه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هر شهر نسبت به اطلاع از مدارک و ثبت نام اقدام کنند.
وی نرخ کامل بیمه را ۱۸ درصد اعلام کرد و افزود: این بیمه شامل بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی می‌شود.
مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان امکان استفاده از خدمات درمانی بیمه سلامت را برای افرادی که نمی‌خواهند از بسته درمانی سازمان تامین اجتماعی استفاده کنند فراهم کرده است.
آتشی در مورد حذف دفترچه‌های بیمه گفت: در گام اول تمام مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی در کل کشور وارد طرح حذف دفترچه فیزیکی شده‌اند و بیماران تنها با ارائه کارت شناسایی ملی می‌توانند خدمات دریافت کنند.
وی گفت: در قانون برنامه ششم، دولت مکلف به همسان سازی مستمری بازنشستگان شد که به محض در اختیار گرفتن منابع مالی، سازمان تامین اجتماعی همسان سازی بازنشستگان را اجرایی خواهد کرد.
آتشی با اشاره به اینکه یکی از مشخصات کشورهای پیشرفته شمار افراد تحت پوشش بیمه است، افزود: یکی از اهداف و وظایف سازمان تامین اجتماعی گسترش پوشش بیمه‌ای است.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    3 × پنج =