• New title for a=>html, img=>alt
 • توقف عرضه مرغ تنظیم بازاری در واحدهای صنفی

  تصویر روز: رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران خبر از توقف عرضه مرغ تنظیم بازاری در واحدهای صنفی داد و گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر توقف عرضه این محصول در واحدهای صنفی است.
  مهدی یوسف‌ خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در گفت‌وگو با تسنیم درباره دلایل افزایش قیمت روزانه مرغ در روزهای اخیر گفت: حدود یک ماه بود که مرغ به قیمت مصوب و با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار مرغداران قرار می‌گرفت اما از روز یکشنبه عرضه این محصول متوقف شد و این محصول تنها در میادین میوه و تره‌بار توزیع می‌شود.

  وی افزود: در حالیکه دولت اعلام می‌کند که مرغ نباید بیشتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش برسد، مرغداران، مرغ زنده را ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می‌رسانند و تا این محصول به دست مصرف‌کنندگان برسد قیمت بالاتری می‌یابد و عملا امکان فروش به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان دولت وجود ندارد.

  رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی ادامه داد: مرغ بعد از کشتار ۲۷ درصد افت دارد و باید ضایعات آن خارج شود و هزینه‌های حمل و خرده‌فروشی به آن اضافه می‌شود که با در نظر گرفتن ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان مرغ زنده قیمت نهایی مرغ بسیار بالاتر از ارقامی است که دولت اعلام کرده است اما بنده فعلا اجازه ندارم که قیمت فروش این محصول را اعلام کنم.

  یوسف خانی گفت: اصناف در اقصی‌نقاط شهر پراکنده هستند و می‌توانند به راحتی مرغ مورد نیاز مردم را توزیع کنند و مردم مجبور نباشند برای خرید این محصول به میادین میوه و تره‌بار شهرداری مراجعه کرده و در آنجا صف‌های طولانی ببندند.

  وی تصریح کرد: با مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور صحبت کردم و ایشان قول داده که به زودی این مشکل برطرف شود.

  وی گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر همین قطع عرضه مرغ دولتی در میان اصناف است اما دلایل دیگری نیز مانند کاهش عرضه خوراک دام مطرح است که باید حتما این مسائل نیز برطرف شود.

  یوسف‌ خانی افزود: مرغی که به صورت تنظیم بازاری عرضه می‌شد حدود ۲۰ درصد بازار را تشکیل می‌داد اما این توزیع خود به کنترل قیمت ها کمک می‌کرد و قطع یک باره آن باعث شده که بسیاری از مردم در عرضه به خرده‌فروشان از طریق مرغ به قیمت آزاد خودداری کنند و به اصطلاح آن را پس بزنند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بیست − چهارده =