• New title for a=>html, img=>alt
 • سد‌های تهران و البرز در بهترین شرایط قراردارند

  تصویر روز: سد‌های استان تهران و البرز در بهترین شرایط بهره برداری قراردارند و مردم به شایعات توجه نکنند

  به گزارش صدا و سیما، انوشیروان محسنی بندپی افزود: در ۲۴ گذشته با وجود بارندگی‌های سنگین که ورودی‌های سد‌های کرج لتیان و سایر سد‌های استان تهران دارند، اما کاملا تحت مدیریت هستند.
  وی گفت: در سد لتیان خروجی جاجرود و نمرود باز شده و کاملا شرایط تحت کنترل است و برای کنترل شرایط مقرر شد تا به میزان نیم متر برثانیه خروجی دبی سد کرج باز شود.

  استاندار تهران افزود: امروز بیشترین حجم بارندگی را داشتیم و ۱۵۱ متر بر ثانیه ورودی سد لتیان بود.
  وی با بیان اینکه شاهد ریزش سنگ و انسداد جاده در منطقه کن بودیم افزود: با این همه، عوامل راهداری با سرعت در محل حاضر شدند، اما برای احتیاط این منطقه با محدودیت رفت و آمد روبرو است.

  استاندار تهران اضافه کرد: در بازدید از شهرستان‌های اسلامشهر شمیرانات قدس شهریار موردی از آب گرفتگی در معابر گزارش نشده و اوضاع تحت کنترل است.
  وی تصریح کرد: رودخانه کرج بصورت مدیریت شده در غرب استان در حال جاری شدن است و دو شعبه این رودخانه یعنی شاد چای و سالور در حوضچه‌های غرب استان با وسعت ۷۰ هکتار با عمق ۹۰ ذخیره می‌شوند.
  استاندار تهران همچنین با اشاره به حضور مستمر مسئولان استان در ۴ منطقه مدیریت بحران گفت: تاکنون هیچ خسارت مالی و جانی تاکنون در استان تهران گزارش نشده است.

  وی تصریح کرد:در منطقه جنوبی استان در محدوده شهرستان ری با حضور حسن بیگی، معاون سیاسی در رصد مدیریتی بحران قرار گرفته و معاون بنده تا پایداری اوضاع در این منطقه و ستاد‌های مدیریت بحران محلی حضور مستمر خواهد داشت.
  محسنی بندپی اضافه کرد: همچنین، تقی زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز با حضور در مناطق جنوبی شرقی استان مانند پاکدشت، ورامین، رود دره‌های کن و فرحزاد و نیز مناطق اطراف به رصد وضعیت مدیریت بحران می‌پردازد.

  استاندار تهران افزود:در منطقه غرب استان نیز، هماهنگی‌های لازم از سوی گودرزی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار بعمل آمده و این مقم مسئول نیز در مناطق غربی استان به ارزیابی و بررسی شرایط خواهد پرداخت.
  وی تاکید کرد: تمامی عوامل ستاد مدیریت بحران در حوزه رود دره‌ها و مسیل‌ها حضور مداوم داشته و مسیر آب‌های ورودی را برای جلوگیری از هرگونه انسداد و وجود موانع احتمالی مورد رصد قرار می‌دهند.

  اوضاع تحت کنترل ستاد مدیریت بحران استان تهران
  استاندار تهران: با تصمیم ستاد مدیریت بحران استان تهران هم اکنون استان تهران به ۴ منطقه مدیریتی تقسیم شده است.
  انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران صبح امروز ۱۲ فروردین برای بررسی و بازدید از نحوه اقدامات ستاد مدیریت بحران لواسان از ساعات اولیه صبح در این منطقه حضور یافت و از نزدیک در جریان آخرین اقدامات و روند خدمات‌رسانی ستاد مدیریت بحران شهرستان شمیرانات قرار گرفت.
  وی با حضور در پایگاه امداد و نجات قوچک در دیدار‌هایی جداگانه با عوامل انتظامی راهور و اعضای جمعیت هلال احمر و نیز نمایندگان برخی از سازمان‌های مردم‌نهاد، ضمن قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه این عوامل در هنگام بروز بحران از زحمات آن‌ها تقدیر و تجلیل کرد.
  استاندار تهران همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در ستاد مدیریت بحران استان، گفت: منطقه جنوبی استان در محدوده شهرستان ری با حضور حسن بیگی، معاون سیاسی در رصد مدیریتی بحران قرار گرفته و تا پایداری اوضاع در این منطقه و ستاد‌های مدیریت بحران محلی حضور مستمر خواهد داشت.
  محسنی بندپی افزود: همچنین، تقی زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز با حضور در مناطق جنوبی شرقی استان مانند پاکدشت، ورامین، رود دره‌های کن و فرحزاد و نیز مناطق اطراف به رصد وضعیت مدیریت بحران می‌پردازد.
  استاندار تهران تصریح کرد: در منطقه غرب استان نیز هماهنگی‌های لازم را گودرزی معاون امنیتی و انتظامی استاندار بعمل آورده است و این مقام مسؤول نیز در مناطق غربی استان به ارزیابی و بررسی شرایط خواهد پرداخت.
  وی تأکید داشت: همچنین، من نیز به همراه سایر مسؤولان در شهر تهران حضور مستمر داریم و اوضاع پایتخت را به صورت مداوم و همه جانبه رصد می‌کنیم. تا کنون هیچ خسارت مالی و جانی توسط بحران سیلاب و نزولات جوی در سطح استان تهران گزارش نشده است و اوضاع تحت کنترل ستاد مدیریت بحران استان قرار دارد.
  استاندار تهران همچنین گفت: تنها مشکلی که در ساعات اولیه در منطقه جاجرود شاهد آن بودیم، دو برابر شدن حجم ورودی آب رودخانه جاجرود به سد لتیان بود که این مسأله نیز با حضور عوامل شهرداری و سایر دستگاه‌های متولی کنترل شده و نیرو‌ها در تلاش هستند تا آب را به سمت سد هدایت کنند. البته سد لتیان همچنان بالغ بر ۳۰ میلیون متر مکعب گنجایش آب دارد و هیچ مشکلی در این باره وجود نخواهد داشت.
  محسنی یادآور شد: هم اکنون نیز در حال حرکت به سمت شهرستان بهارستان بوده و با حضور در این منطقه از رودخانه‌های کرج و شادچای و حریم آن بازدید خواهیم کرد تا کوچکترین مشکل و آسیبی شهروندان را در این مناطق تهدید نکند.
  وی همچنین ضمن درخواست از شهروندان، مسافران نوروزی و هم وطنان برای نرفتن به تفرجگاه‌های حریم رود دره‌ها و مسیل‌های استان تهران، گفت: تمامی عوامل و دست اندرکاران ستاد مدیریت بحران استان به رغم بارش مداوم و شدید باران در همه مناطق تهران حضور دارند و به صورت مستمر و مداوم شرایط و وضع موجود را رصد و پایش می‌کنند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  19 − 7 =