• New title for a=>html, img=>alt
 • گلایه مشتریان از لوازم خانگی بی کیفیت

  تصویر روز: در ماههای گذشته شکایت های فراوانی از برخی محصولات لوازم خانگی داخلی شده که عمده ی این شکایات به دلیل کیفیت بسیار پایین این کالاها بوده است.

  به گزارش سایت – ال کا ایران – در این رابطه برخی از مخاطبان در خصوص معیوب بودن کالاهای خریداری شده پیام هایی را ارسال کرده اند. به عنوان مثال یک نو عروس در شهر کرد با خرید جهزیه به خانه بخت رفت و با اولین اتصال یخچال به برق متوجه سوختن موتور یخچال شد.

  البته این بخچال با مساعدت شرکت مذکور تعویض شد اما پس از دوماه مشکلات بیشتری گریبانگیر این خریدار شده است. خریدار پس از تماس با فروشنده این کالا متوجه شده که برای رفع مشکل باید با کارخانه تولیدی این کالا تماس بگیرد. حالا شما پیدا کنید پرتغال فروش را!!!

  آنچه که گفته شد نمونه ای از شکایت های رسیده  است و متاسفانه روند پیش رو نشان می دهد که تولید کالاهای بی کیفیت به واسطه قطعات معیوب در حال رشد است.

  سرنوشت سال ۹۱ صنعت خودرو فرجام صنعت لوازم خانگی در سال ۹۸

  سال ۹۱ که با دستور مستقیم رئیس جمهور آمریکا، صنعت خودرو ایران تحریم شد، شرکای بد عهد فرانسوی با بلیت یک طرفه به مقصد پاریس، دست صنعت خودرو کشور را در پوست گردو گذاشتند. در آن زمان تولید خودروهای مشترک که به کمک طرف قرارداد های فرانسوی صورت می گرفت به صورت کامل دچار اختلال شد و در این شرایط شرکت های خودروسازی برای فرار از تحریم ها و ادامه روند تولید به سراغ تامین کنندگان دست چندم چینی رفتند.

  حال دقیقا همین ماجرا در صنعت لوازم خانگی ایران در حال رخ دادن است. شرکت های تولیدکننده داخلی با اطمینان کامل صحبت از تداوم روند تولید می کنند در شرایطی که بر اساس اطلاعات به دست آمده خبرنگار ما، این شرکت ها برای فرار از تحریم و تامین قطعات تولیدی خود به سراغ شرکت های درجه سوم و حتی چهارم چینی رفته اند.

  البته در حال حاضر برندهای معتبر و بزرگ داخلی امکان استفاده از این روش به اصطلاح دور زدن تحریم را ندارند چراکه به صورت کامل رصد می شوند اما نکته اصلی وجود بیش از ۲۵۰ برند لوازم خانگی در کشور است که متاسفانه بخش قابل توجهی از این شرکت ها به اسم تولید داخل، بلای جان تولید شده اند.

  مشکلات به وجود آمده برای خریداران در حقیقت نشات گرفته از همین اتفاق ناخوشایند است. قطعاتی که به اسم دور زدن تحریم های از تامین کنندگان درجه چندم چینی تهیه می شود گرچه به تداوم تولید آن هم از نوع بسیار بی کیفیتش کمک می کند اما این به اصطلاح تولید به ضررهای مالی خریداران منجر خواهد شد.

  به نظر می رسد وزارت صنعت باید هرچه سریعتر به این موضوع مهم ورود کند چراکه ادامه روند پیش رو موج عظیمی از نارضایتی ها در صنعت لوازم خانگی ایران را به همراه خواهد داشت.

  در همین رابطه سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت طی جلسه ای که روز شنبه مورخ ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۸ در وزارت صنعت و با حضور انجمن های صنعت لوازم خانگی برگزار شد گفته بود : “در سال جدید مهمترین رویکرد صنعت، صادرات ، خصوصا به کشورهای همسایه خواهد بود. برای ۱۳ کشور همسایه به علاوه چین و هند برنامه صادراتی تعیین شده است. صنعت لوازم خانگی از جمله صنایع اولویت داری است که در سال ۹۸ به آن توجه ویژه خواهد شد.”

  به گزارش خبرنگار ال کا ایران، با توجه به اهمیت صنعت لوازم خانگی و رویکردها و نگاه ویژه وزارت صنعت به این بخش لازم است که نظارت ها به روند تولید شرکت ها بیشتر شود. تولید بی کیفیت محصولات و توزیع آن در بازار قطعا برنامه های وزارت صنعت در سال ۹۸ را دچار اختلال خواهد کرد بر همین اساس بهتر است که تولید اینگونه کالاها هرچه سریعتر متوقف شود.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  4 × 4 =