• New title for a=>html, img=>alt
 • ایدرو رکورد دار نصب سکوی گازی

  تصویر روز: معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران در مراسم نصب سکوی گازی ۱۴ بی در فاصله ۱۰۰ کیلومتری ساحل عسلویه در آبهای خلیج فارس گفت : مهندسان و متخصصان کشورمان در مجموعه این سازمان و مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران رکورد دار نصب ۲۶ روزه سکوی گازی ۱۴ آ در منطقه خلیج فارس هستند که امیدواریم این رکورد در نصب سکوی ۱۴ بی بهبود یابد.

  به گزارش تصویر روز محمد باقر عالی این دستاورد ها را نتیجه اعتماد عملی وزارت نفت به متخصصان ایران در واسپاری ساخت ۴ سکوی فاز ۱۴ از سوی وزارت نفت به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار و نیز واسپاری فاز ۱۴ به گروه سازندگان داخلی به ارزش ۵ میلیارد دلار برشمرد.

  به گفته رئیس هیات عامل ایدرو در ساخت این سکو جدود ۱۰میلیون نفر ساعت اشتغال ایجاد شده است .برای ساخت این سکو معادل ۱۵۰ میلیون دلار هزینه شده که علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور این مبلغ در چرخه کسب وکار های داخلی شده که در شرایط تحریم بسیار کلیدی است.

  عالی افزود : سکوی ۱۴ بی ، ایرانی‌ترین سکوی گازی کشور است و صد درصد عملیات مهندسی، طراحی و ساخت و بیش از ۶۰ ردصد قطعات آن ساخت داخل است .

  با بهره‌برداری از سکوی ۱۴ بی ، روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب ؛ گاز ترش ۲۵۰ هزار بشکه میعانات و ۱۰۰تن گوگرد به ظرفیت تولید فاز ۱۴ پارس جنوبی افزوده می شود

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دوازده − 2 =