• New title for a=>html, img=>alt
 • خبر دعوت روحانی برای نشست گروه ۷ شایعه است

  تصویر روز: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت خبر دعوت فرانسه از روحانی برای شرکت در نشست گروه ۷ را که ترامپ نیز در آن حضور دارد، شایعه خواند.

  به گزارش «انتخاب»، مورگان اورتاگس در نشست خبری خود در واکنش به سوالی در خصوص دعوت رئیس جمهور فرانسه از روحانی برای حضور در نشست جی ۷ گفت: دیروز این شایعه را شنیدم اما به نظرم درست نمی آید. معتقدم که یک شایعه بود.

  خبرنگاری پرسید که اگر این خبر درست باشد، آیا آمریکا از آن استقبال می کند؟ اورتاگس پاسخ داد: وزیر خارجه و رئیس جمهوری قبلا گفته اند که تمایل دارند با ایران بدون پیش شرطی گفت وگو کنند. این پیشنهاد همچنان روی میز است و هر وقت که آیت الله (رهبر معظم انقلاب) یا روحانی یا هر کسی که در این دولت است بخواهند صحبت کنند، شنیده خواهد شد.

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا ظریف پس از تحریم، همچنان در توئیتر که یک شبکه اجتماعی آمریکایی است، حضور دارد یا خیر، گفت: فکر می کنم او هنوز در توئیتر حضور دارد.

  اورتاگس درباره اینکه با توجه به تحریم ظریف، آمریکا قرار است با چه کسی گفت و گو کند، گفت فکر نمی‌کنم گفته باشند که حتما باید با شخص خاصی در نظام ایران، صحبت کنند. او گفت: اگر ایرانی ها بخواهند درباره چگونگی رفتار همچون یک کشور عادی، بازگشت به عرصه جهانی و لغو تحریم ها صحبت کنند، دقیقا می دانند که باید به رئیس جمهوری ترامپ تماس بگیرند. ترامپ منتظر تماس تلفنی آنها است.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دو × سه =