• New title for a=>html, img=>alt
 • تقاضای خرید محصولات سایپا ۳ برابر شد

  تصویر روز: معاون فروش و بازاریابی سایپا گفت: سایپا خود را متعهد به مشتریان می داند و در حال حاضر هیچ خودرویی در پارکینگ های این شرکت وجود ندارد.

  به گزارش تصویر روز معاون فروش و بازاریابی سایپا در گفت‌وگو با ایلنا با تائید افزایش فروش در روزهای اخیر اظهار داشت:به طور کلی در سال جدید شاهد افزایش تقاضا در بازار خودرو بودیم که بالطبع با توجه به اینکه گروه خودرو سازی سایپا یکی از تامین کننده های اصلی بازار خودرو ایران است این افزایش بر روند کار این شرکت نیز اثر گذاشته است.

  رضا تقی زاده ماکویی ادامه داد:در سال جدید ۲۳۰ هزار دستگاه تقاضا داشته ایم که نسبت به سال گذشته ۳ برابر افزایش داشته که بیشتر درخواست های برای خودرو پراید و تیبا بوده این درحالیست که امروزو ۳۰ درصد خودروهای موجود در بازار ایران را این دو محصول تشکیل می دهند.

  وی ادامه داد:در بخش خودروهای با رنج قیمتی ۶۶ میلیون تومان به بالا سایپا دارای بیشترین سهم در بازار است و در بخش وانت سواری نیز ۶۰ درصد سهم این گروه خودروسازی است.

  تقی زاده اضافه کرد:امسال نیز ۱۲ محصول جدید را به بازار روانه کرده ایم که تاکنون استقبال خوبی از آنها صورت گرفته که می توان به برلیانس ،ساندرو و آریو اشاره کرد و آنطور که از ظواهر امر پیداست این استقبال شدت بیشتری به خود خواهد گرفت.

  وی افزود:مطابق برنامه ریزی هایی که انجام دادیم امیدواریم در زمستان ساینا هاچ بک را به بازار عرضه کنیم البته هنوز قیمت نهایی این محصول مشخص نشده است.

  معاون فروش و بازاریابی سایپا تصریح کرد:ما در سال جاری تغییراتی در سیستم فروش خود لحاظ دادیم و سعی کردیم این اصلاحات بیشتر به نفع مشتری باشد به طور مثال ما در سال پیش بابت تسهیلاتی که مشتریان می دادیم سود ۳۱ درصد می گرفتیم که امسال با توجه به نوع خودور و مدت زمان پرداخت این عدد از صفر تا ۲۱ متغییر است.

  تقی زاده ادامه داد:از طرف دیگر سعی کردیم تا حد ممکن مبلغ پیش پرداخت را پایین بیاوریم تا افراد بیشتری را بتوانیم جذب کنیم از طرف دیگر همزمان با بالا بردن تنوع محصول، خدمات پس از فروش و سرویس دهی به مشتریان را بالا بردیم.

  وی تصریح کرد:به دلیل افزایش بیش از انتظار تقاضا در بازار ما نتوانستیم نسبت به تعهدات خود در تحویل به موقع خودرو به مشتریان عمل کنیم و تحویل خودور امروز با اندکی تاخیر همر اه شده این درحالیست که تولید ما نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است.

  وی در مورد علل تاخیر عنوان کرد:یکی دیگر از علل تاخیر کمبود قطعات است .با توجه به حساسیت و سختگیری که سایپا در مورد کیفیت قطعات دارد برخی از آنها برگشت می خورند ، ما به هیچ عنوان کیفیت را فدای سرعت نخواهیم کرد از طرف دیگر ما خود را متعهد به مشتریان می دانیم و در حال حاضر هیچ خودرویی در پارکینگ های این شرکت وجود ندارد.

  وی با اشاره به میزان تولیدات این شرکت در سال جاری گفت:مطابق آماری که به بورس ارائه کرده ایم میزان تولید گروه خودرو سازی سایپا در سال جاری ۵۴۰ هزار دستگاه خواهد بود که انتظاری داریم آن را به ۶۰۰ هزار دستگاه برسانیم.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  4 × سه =