• New title for a=>html, img=>alt
 • ورود نفتکش ایران به آب‌های ونزوئلا

  تصویر روز: اولین نفتکش اعزامی ایران با اسکورت کشتی های نظامی ونزوئلا وارد آب‌های سرزمینی این کشور شد.

  به گزارش صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از پنج نفتکشی که ایران برای ارسال سوخت به ونزوئلا اعزام کرده است، روز شنبه در حالی که توسط کشتی‌های نظامی ونزوئلا اسکورت می‌شد وارد آب‌های این کشور آمریکایی شد.

  این خبر را طارق العیسمی وزیر نفت ونزوئلا در توئیتر خود اعلام و تصریح کرد این نفتکش که متعلق به کشور برادر ما جمهوری اسلامی ایران است در حال حاضر در منطقه اقتصادی انحصاری ونزوئلا قرار دارد.
  پایگاه اینترنتی مرین ترافیک Marine Traffic نیز که حرکت کشتی‌ها را در سرتاسر جهان رصد می‌کند، اعلام کرد نفتکش ایرانی که فورچون نام دارد ساعت بیست و یک به وقت محلی (یک به وقت گرینویچ) به سواحل ایالت سوکره در شمال ونزوئلا وارد شد
  تلویزیون سراسری ونزوئلا نیز گزارش داد این نفتکش قرار است به بندر پورتو کابلو در ایالت کارابوبو پهلو بگیرد و محموله نفت خود را به پالایشگاهی که در این بندر است، تحویل دهد.
  این منبع افزود پیش بینی می‌شود چهار نفتکش دیگر که ایران به ونزوئلا اعزام کرده است (فورست، پتونیا، فکسون و کلاول) روز‌های آینده به آب‌های ونزوئلا وارد شوند.
  طبق اعلام رسانه ها، این چند کشتی حامل نزدیک به یک میلیون و پانصد هزار بشکه سوخت هستند.
  مقامات تهران در روز‌های اخیر به آمریکا درباره هر گونه اقدام برای جلوگیری از تحویل محصولات نفتی ایران به ونزوئلا هشدار داده اند. با شیوع ویروس کرونا در ونزوئلا کمبود سوخت در این کشور تشدید شده است.
  واشنگتن تحریم‌های نفتی ظالمانه ای ضد ونزوئلا و ایران و همچنین شماری از مسئولان سیاسی و نظامی این دو کشور وضع کرده است.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  چهارده − دوازده =