• New title for a=>html, img=>alt
 • حمله پلنگ به یک چوپان

  کانال خبری پلیس: فرمانده انتظامی بجنورد از حمله پلنگ به یک چوپان در روستای «کچرانلو» از توابع این شهرستان در روز چهارشنبه خبر داد.

  سرهنگ محمد غلامی، چهارشنبه‌شب گفت: این حمله عصر امروز، زمانی که این چوپان گوسفندان خود را برای چرا بیرون برده بود، صورت گرفت که منجر به زخمی شدن وی از ناحیه سر و صورت و بازو شده و او را روانه بیمارستان کرد.

  وی افزود: از ابتدای امسال چندین مورد حمله پلنگ به مناطق روستایی این شهرستان گزارش شده که بعضا موجب نگرانی روستاییان منطقه شده است.

  در فروردین و اردیبهشت امسال نیز سه مورد حمله پلنگ به دامداری، منازل و نیز چوپانان بجنوردی در روستاهای قشلاق عبدل آباد و نیز باغچق بجنورد گزارش شده بود که به مجروحیت یک چوپان و نیز تلف شدن یک قلاده سگ و یک راس گوسفند اهالی این مناطق شده بود.

  سرهنگ غلامی اظهار داشت: اواخر پارسال نیز یک قلاده پلنگ به ۲ کوهنورد در کوههای روستای قره نوده بجنورد حمله کرده و آنها را زخمی کرده بود.

  معاون فنی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی نیز امروز با اشاره به اینکه بیشتر کوهستان‌های این منطقه، زیستگاه پلنگ است به خبرنگار ایرنا گفته بود: مشاهده پلنگ، در مناطق زیر مدیریت محیط زیست، توسط محیط بانان بیشتر شده اما نمی توان آماری از جمعیت پلنگ در استان ارائه داد، با این وجود تکرار مشاهده این گونه جانوری نشان می دهد که جمعیت این گونه در استان زیاد است.

  حبیب لشگری درباره حضور پلنگ در حاشیه روستاهای مطنقه نیز افزوده بود: کاهش طعمه در طبیعت، یکی از علل حضور پلنگ در نزدیکی مناطق روستایی و حمله به دام ها است.

  معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی بر این باور است که با توجه به مشاهدات و گزارش ها، ۲ قلاده پلنگ در روستاهای اطراف بجنورد حضور دارند.

 • ایران خودرو

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  15 − چهارده =