• New title for a=>html, img=>alt
 • انتخابات تحقق مردم سالاری است

  تصویر روز: رئیس ستاد انتخابات استان انتخابات را تحقق مردم سالاری دانست و بر ضرورت فراهم ساختن بسترها جهت برگزاری انتخاباتی هر چه با شکوه تر تأکید کرد.

  حجت اله ملاصالحی با بیان این مطلب اظهار داشت: انتخابات تجلی حضور و مشارکت سیاسی مردم و عرصه تحقق اراده ملت برای تعیین سرنوشت خویش است از این رو انتخابات دارای اهمیت و جایگاه بلندی است و مردم نقش بزرگی در ایفای این رسالت و تکلیف بزرگی بر دوش خواهند داشت .

  وی با اشاره به دیدگاه های بنیانگذار جمهوری اسلامی در این رابطه افزود: امام خمینی (ره ) درباره اهمیت حضور و شرکت مردم در انتخابات می فرمایند : « این وظیفه ای است الهی، وظیفه ای است ملی، وظیفه ای است انسانی، وظیفه ای است که ما باید به آن عمل کنیم. »

  رئیس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: با توجه به این اهمیت و نقش حضور مردم در صحنه انتخابات است که باید همت و تلاش تمامی مسئولان دست اندرکاران کاندیداها و رسانه ها به این امر معطوف شود که تدابیر لازم و زمینه های حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم ساخته تا موجب امید بیشتر دوستداران و ناامیدی و شکست دشمنان اسلام فراهم شود.

  وی همچنین با اشاره به نقش احزاب در این رابطه گفت: احزاب سیاسی با کارکردهای متعدد، از جمله گسترش مشارکت سیاسی، یکپارچگی ملی و جامعه‏‌پذیری سیاسی، می‏توانند تأثیر بسزایی در آموزش نظری و عملی طیف های سیاسی و مشارکت سیاسی داشته باشند.

  ملاصالحی افزود: انتخابات تحقق مردم‌سالاری و از مولفه‌های مشارکت سیاسی است؛ به عبارت دیگر محور اصلی مشارکت سیاسی، مشارکت انتخاباتی است.

  وی بیان کرد: فراهم ساختن بسترها برای برگزاری انتخاباتی هر چه باشکوه تر رسالتی است که بر عهده مسئولان نهاده شده و باید به بهترین نحو ممکن مهیا شود.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  17 − چهار =