• New title for a=>html, img=>alt
 • قیمت طلا در کانال ۱۲۸۰ دلاری

  تصویر روز: انتظار برای نتیجه انتخابات فرانسه همچنان تقاضا برای طلا را بالا نگاه داشته است اما این فلز گران بها در آستانه ثبت نخستین هفته کاهشی در ۶ هفته گذشته قرار دارد.

  به گزارش فارس از آنجایی که سرمایه گذاران در انتظار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه هستند، تقاضا برای طلا همچنان بالاست و این امر سبب شده است که قیمت طلا امروز نوسانات زیادی نداشته باشد.

  هر اونس طلا با ۱٫۱۲ دلار کاهش ۱۲۸۰٫۷۸ دلار فروخته شد و در آستانه ثبت نخستین هفته کاهشی در ۶ هفته گذشته قرار دارد.

  بارناباس گان، تحلیلگر اُسی بی سی گفت: «من انتظار دارم که سرمایه گذاران در حالت تردید بمانند… آنها بیشتر ترجیح می دهند در آستانه انتخابات فرانسه در روز یک شنبه، بازار رصدکننده باشد تا در حال معامله، به ویژه زمانی که شفافیتی وجود ندارد. (مشخص نیست چه می شود.)»

  «درصورتی که تنش های ژئوپلتیکی شدت بگیرد، در کوتاه مدت، این شانس وجود دارد که قیمت طلا به ۱۳۰۰ دلار یا بیشتر برسد.»

  جفر هالری، تحلیلگر ارشد بازار معتقد است: «به نظر می رسد که آخر هفته بدون غافلگیری در مورد انتخابات باشد، از این رو احتمال تصحیح قیمتی در روز دوشنبه با کم شدن جذابیت امنیت طلا اتفاق بیفتد.»

  از طرفی افزایش نرخ بهره آمریکا نیز می تواند تقاضا برای دارایی های غیربهره ای نظیر طلا را کاهش دهد.

  رئیس فدرال رزرو دالاس روز پنج شنبه گفت احتمال ۲ افزایش نرخ بهره دیگر در سال جاری وجود دارد اما بانک مرکزی آمریکا انعطافت پذیری برای صبر و تماشای وضعیت اقتصادی را دارد.

  تحلیلگران ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «طلا در حفظ افزایش های خود در این هفته با تقویت دلار و کاهش نگرانی ها در مورد ریسک های کاهش جهانی با چالش روبرو بود.»

  ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلا، ۰٫۷۶ درصد در روز پنج شنبه کاهش یافت و به ۸۵۴٫۲۵ تن رسید. روز چهارشنبه ۱۱٫۸ تن به ذخایر این صندوق اضافه شد که بیشتر ین میزان یک روزه از ماه سپتامبر به شمار می رود.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دو × دو =