• New title for a=>html, img=>alt
 • ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا

  تصویر روز: کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سامانه بارشی جدیدی از اواخر وقت یکشنبه وارد کشور خواهد شد، گفت: این سامانه بارشی تا اواخر هفته بخشهایی از غرب، شمال غرب، دامنه‌های البرز، سواحل خزر و شمال شرق را در برمی‌گیرد.

  به گزارش تصویر روز امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با تسنیم درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: امروز و فردا جو نسبتاً پایدار و آسمان صاف در اغلب نقاط کشور حاکم است و دمای هوا تا حدودی افزایش پیدا می‌کند.

  وی ادامه داد: روز یکشنبه نیز وزش باد شدید موقتی برای سواحل خزر پیش‌بینی می‌شود که شدت وزش باد از بعد از ظهر بر روی آذربایجانها بیشتر است و موجب به‌وقوع پیوستن پدیده گرد خاک می‌شود.

  این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه سامانه جدید بارشی از اواخر وقت یکشنبه وارد کشور خواهد شد، تصریح کرد: با ورود این سامانه بارشی غرب و شمال غرب کشور دچار افزایش ابر و بارش باران خواهد شد که گستره آن در روز دوشنبه شمال غرب، غرب، مرکز و دامنه‌های البرز را در برمی‌گیرد.

  به گفته نقشینه، بارش باران و رعد و برق در روز سه‌شنبه و چهارشنبه سواحل شمالی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز را با بارش باران و رگبار مواجه خواهد کرد و در حقیقت نیمه شمالی کشور تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرد.

  وی افزود: در سه روز آینده شرق و جنوب شرق کشور با وزش باد شدید مواجه می‌شوند که احتمال پدیده گرد و خاک دور از ذهن نیست.

  این کارشناس سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که از شامگاه یکشنبه وارد کشور می‌شود تا اواخر هفته در نیمه شمالی باقی خواهد ماند و رفته رفته از شمال شرق خارج خواهد شد.

  نقشینه تصریح کرد: بارش پراکنده باران و رعد و برق به همراه وزش باد شدید موقتی روز دوشنبه تهران را در برمی‌گیرد.

  وی شهرکرد با دو درجه زیر صفر را سردترین و اهواز با ۴۰ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای امروز تهران به ۲۷ درجه بالای صفر رسید.

  انتهای پیام/

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هجده + چهار =